GMG Kastamonuspor, Galatasaray hazırlıklarını tamamladı

– GMG Kastamonuspor, Galatasaray hazırlıklarını tamamladı

KASTAMONU – Türkiye Kupası’nda Galatasaray ile karşılaşacak olan GMG Kastamonuspor, hazırlıklarını tamamlayarak uçakla İstanbul’a cereyan etti.

GMG Kastamonuspor, Tarım Türkiye Kupası’nda Galatasaray ile karşılaşacak. Türkiye Kupası hazırlıklarını tamamlayan GMG Kastamonuspor, bugün uçakla İstanbul’a akım etti. Kastamonu’dan ayrılmadan basın toplantısı düzenleyen GMG Kastamonuspor Beceri Direktörü Mukavim Akpunar, 19 Teşrinievvel Çarşamba haset Nef Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma amacıyla cazip olduklarını söyledi.

“Galatasaray ile karşılaşacağımızdan mutluyuz ve heyecanlıyız”

Kastamonu’nun ve GMG Kastamonuspor’un tanıtımı açısından haddinden fazla heybetli bir maç oynayacaklarını belirten Akpunar, “Bunun için mutluyuz ve heyecanlıyız” dedi.

Belirli aynı baziçe sistemlerinin olduğunu ve bunu sahada uygulamak istediklerini anlatım eden Akpunar, “Maçta rotasyonumuz olacak. Zira benzeri taraftan tabur dahi bitmeme ediyor. Çok aheste benzeri maç temposundan çıktık. Iş-Çarşamba şeklinde art arda maçlar oynadık. Hele bu maçta tendürüst, hedefi olan 5-6 oyuncuma görev vermeyi düşünüyorum” diyerek konuştu.

Genç isimler için karşılaşmanın çokça şanlı olduğunu vurgulayan Akpunar, “Bu maçla ilgili beklentim, takımdaki güre oyuncuların hedeflerini ve potansiyelini dolay plana sezmek olacak. Futbol kamuoyunun gözü önünde aynı maça çıkacağız. Bu oyuncularımız üzere bile benzeri fırsat adına görüyorum. Elimizden gelenin bildirme iyisini yapmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Zonguldak Kömürspor maçında üç açık pozisyonumuz var ama değerlendiremedik”

Temdit dakikalarında mevrut golle 1-0 yenmiş oldukları Zonguldak Kömürspor maçıyla ilişkin üstelik değerlendirmelerde mevcut Akpunar, “Ligdeki önce yenilgimizi aldık. Zonguldak Kömürspor, bağırsak yer performansı itibariyle bizim grubumuzdaki bildirme dolgunca topluluk. Rakiple ilişkin önlemlerimizi almıştık. Rakibe alan bırakmamak amacıyla bati benzeri savunma organizasyonları yaparak ilk devre gol pozisyonu vermedik. İkinci nısıf biraz elan önde bastırık neticesinde uzatma dakikalarına büyüklüğünde oyunun hakimi bizdik. Üç pozisyonumuz var ama değerlendiremedik. Hakem uzatmayı gösterdikten sonraları tığ ikinci dakikada köşe atışı yakaladık. Maçı orada bitirebilirdik, ama bizim anlayışımızda maçtan el birliği koparalım yoktu. Ama tığ elde etmek istedik. Oyuncularımız haddinden fazla de arzuladı. Ama mutsuz aynı gol yedik. Ligde tek madde tamam değil. Vanspor maçıyla ligi telafi edebileceğimiz gücümüz var” ifadelerini kullandı.

“Hayalini kurduğum bire bir takıma alın oynayacağımdan çevre mutluyum”

Sezona geç başlamalarına karşın başarılı sonuçlar aldıklarını söyleyen GMG Kastamonuspor’un dinç yeteneklerinden Ömer Faruk Yücel de, “Sezona geç başladık. Ama sezon başından itibaren Metin hocamız gençlere nasip vermeye çalışıyor. Tığ bile bu şansı değerlendirmeye çalışıyoruz. Üstümdeki formanın hakkını vermeye çalışıyorum. Önümüzde Galatasaray maçı var. O statta ve taraftarın önünde maç tavlamak hayalini kurduğumuz tıpkısı şeydi. Haddinden Fazla iri bir camiayla oynayacağız. İyi hazırlandık. Üç bölüm ilk tıpkısı karşılaşma oynadık ama ferah dinlendik. Hocamız bile gençlere baht vereceğini söyledi. Biz dahi gani hazırlandık. Skordan imdi oynayacağımız baziçe, ferah mücadele ve göstereceğimiz özveriyle bütün taraftarlardan alkış almak istiyoruz. Galatasaray maçı yaklaştıkça gerçekten uyuyamıyor ve heyecanlanıyorum. Zira milyonlar izleyecek bu maçı. Bu şansın kıymetini inanmak gerekiyor. Umarım fena hâlde ve sevinçli tıpkı maç evet” dedi.

“Kafamda daima stadı ve taraftarını görüntü ediyorum”

Çokça hararetli tıpkı maç oynayacaklarını tabir fail GMG Kastamonuspor’un canlı isimlerinden Mustafa Alptekin Çaylı ise, “Benim üzere haddinden fazla heyecanlı tıpkısı karşılaşma olacak. Bu yaşımda Galatasaray üzere ayrımsız kulübe alın ihanet etmek haddinden fazla gür bir vesile. Hocamız dahi talih verirse elimizden gelenin yer iyisini yapmaya çalışacağız. İki hafta geçmiş Trabzon deplasmanında Galatasaray’ın rakip adına cılız çıktığı zamandan itibaren kafamda daima o stadı ve taraftarı hayalet ettim. Coşku ve ruhsal gerilim oluyor ama çok iyicene benzeri his. Bu yaşımda bunu deneme edinecek olmam çok büyük bire bir husus. Ben dahi elimden gelenin yer iyisini yapacağım” diyerek konuştu.

Share: