Güney Kore’de Hinnamnor Tayfunu alarmı

Güney Kore, ülkeye benzeyen Hinnamnor Tayfunu zımnında üst düzem alarma geçe, en az 360 pervaz ve 66 arabalı vapur seferi tedarik amacıyla nakız edildi.

Asya’nın ayrımlı bölgelerini tahminî 1 haftadır etkileyen Hinnamnor Tayfunu, bu misil Güney Kore’yi alarma geçirdi. Kore Meteroloji İdaresi (KMA), bu yılın arz hayatiyetli global fırtınası olan Hinnamnor’un meridyen düzlemi saatleri itibariyle Jeju Adası’nın 290 kilometre güneybatısındaki Busan kentine akıllıca akıntı ettiğini duyurdu. Yetkililer halkı başat, göçü ve sıkıntı riskine cebin alesta olmaya çağırırken, Cenup Kore Çap Başkanı Yoon Suk-yeol kurmayları ile yaptığı acil müdahale toplantısında zayiatı menetmek için azami çabalama gösterilmesi talimatını verdi. Güney Kore Başbakanı Eğlek Duck-soo ise, riskli bölgelerdeki sakinleri emniyetli bölgelere boca etmek üzere gereken temas şeyin yapılması çağrısında bulundu.

Uçuşlar tahrip edildi, okullar kapatıldı

Cenup Kore İçişleri ve Güvenlik Bakanlığı, bu geceleyin itibariyle etkisini artırması muhtemel tayfun nedeniyle elan birey kaybı bildirilmediğini açıkladı. Jeju’birlikte yeryüzü beş altı 11 karı ve aksiyon yerini akarsu bastığı bildirilirken, 200’den fazla kişinin güvenlik endişeleri nedeniyle Busan ve özge yakın şehirlere boşaltma edildiği ifade edildi. Mavera yandan, Cenup Kore’deki tayfun alarmı ulaşımı birlikte zıt etkiledi. Devlet genelinde sunu bir iki 360 pervaz ve 66 arabalı vapur seferi fesih edilirken, yetkililer halel edilen seferlerin sayısının artabileceği uyarısında bulundu. Balıkçı kooperatifleri binlerce balıkçı teknesini limanlara çekerken, Busan ve çevresindeki eksiksiz okulların erte kapatılacağı ve çevrimiçi derslere geçileceği bildirildi. Antrparantez kâh şirketlerin faaliyetlerini geçici süre ile askıya aldığı evet üstelik personelini uzaktan çalışmaya teşvik ettiği öğrenildi. – SEULShare: