Hatay’dan start düz TransAnatolia Rallisi sona erdi

Bu sene 12’ncisi düzenlenen TransAnatolia Rallisi’nde motosiklet kategorisinin kazananı Xavier dahi Soultrait olurken, ilk kez düzenlenen Rookie Cup’ı Andrea Pighetti kazandı. Iri tıpkı çekişmeye fon olan 2 bin 800 kilometrelik kullanılmamış yarış rotasında başka kategorilerin şampiyonları da anlaşılan oldu.

Spora ve sporcuya bindi veren Castrol’ün birlikte sponsorlarından olduğu dünyanın yeryüzü balaban ve mütehammil rally raid yarışlarından TransAnatolia sona erdi. 20 Ağustos’ta Hatay’dan başlama alan ve Motor, Quad, SSV, Makine ve Kamyon kategorilerinde 56 rally, 28 raid görünmek üzere toplanmış 84 yarış aracı ve 115 yarışçının katıldığı ralli Eskişehir’de kareli bayrağı gördü. 2 bin 800 kilometrelik ve birçok sağlam parkurdan oluşan eskimemiş yarışma rotası iri tıpkı çekişmeye sahne oldu.

Castrol POWER1’ın ilk kazananları mahsus oldu

POWER1 Motor Kategorisi’nde Xavier dahi Soultrait 1’inci olurken Michele Cotti 2’nci, Ejder Erişti dahi 3’üncü oldu. TransAnatolia Rallisi’nde yarışan sporcuların öz aralarında benzeri alt set oluşturduğu, ilk defa katıldıkları bu it canlı yarışta tecrübelerini artırmalarının hedeflendiği Castrol POWER1 Rookie Cup’ın evvel kazananı ise Andrea Pighetti oldu. Antrparantez Andrea Pighetti seçme çevrim sonunda verilen Günün En Aceleci Rookie’si ödülünü ise toplamda 6 kat kazanmış oldu. POWER1 Rookie Cup 1’incisi Andrea Pighetti ve motosiklet kategorisi 3’üncüsü olan Ejder Erişti’ye ödülünü Castrol Türkiye Sponsorluklardan Mesul Pazarlama Yöneticisi Oğuzhan Özdener verdi.

Quad grubunda ilk üçe girenler Hasan Alışmış, Rasim Akyalı ve Haysiyet Görgüsüz namına sıralanırken araba sınıfında Ahmet Bağce ve Murat Belen ikilisi birinci, Hüseyin Kurt ve Özaydın Dölek ikilisi ikinci, Mithat Diker ve Erdal Ağızcıl ikilisi ise üçüncü namına yarışı tamamladı. SSV sınıfında İsrafil Akyüz ve Timur Alem bir numara olurken Barbaros Yangın ve Ulu Osman Kutanoğlu ikinci, Federico Butto ve Martino Albertini ise üçüncü oldu. Kamyon kategorisinin kazananı ise Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi olurken Raid kategorisinde birlikte Turgay Düzcü ve Anıl Gençtürk ikilisi yarışı birinci sırada tamamladı.

Üstün takat sınırı mucip seçme spora ve bu sporlarla ilgilenen sporculara desteklerinin süreceğini belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Mutedil Asya Pazarlama Direktörü Nilay Tatlısöz “Müşareket namına kurulduğumuz günden bu yana mecmu araçların ve motorların ilk günkü performanslarının teferruatlı yıllar süresince sürmesi üzere çalışıyoruz. Böyle ayrımsız konkur süresince gerek araçlar gerekse sporcular temas kalem doğa ve nöbet koşuluyla uğraş ederek performanslarını daim sunma fevkani tutmaya çalışıyorlar. Dünyanın arz it canlı rotalarından birinde gerçekleştirilen TransAnatolia Rallisi’ne sabık yıldan bilahare bu yıl da bindi olarak onların bu mücadelesinde yanlarında olmak istedik” dedi.

TransAnatolia Rallisi’nde yarışmanın heyecanını dahi yaşadıklarını ifade eden Tatlısöz, Türkiye’birlikte motosiklet sporlarına dilek vermiş aç ve amatör sporcuların gerekseme duyduklarında yanlarında olmaya devam edeceklerini üstelik sözlerine ekledi. – İSTANBUL

Share: