Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarım Emniyet Kooperatiflerinin sayısını 3 bine çıkaracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya’da 30 Ağustos Büyük Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Toplu Açım Töreni’ne katıldı. Burada aynı müzakere gerçekleştiren Erdoğan, muhtelif konularda değerlendirmelerde bulundu.

“TARIM KREDİ YAZIHANE SAYISI 3 BİNE ÇIKACAK”

Geçtiğimiz günlerde 30’dan fazla ürünün fiyatında indirime giden Ekincilik Güven Kooperatifleriyle ilişkin dahi konuşan Erdoğan, “Tarım Cesaret Kooperatifleriyle vatandaşa ürünleri ucuza satmaya başladık, bu artarak devam edecek. 1300 marketi hemencecik 3000’e çıkartacağız ve vatandaşım Tarım Itimat’den bozuk para yayın almaya devam edecek. Türkiye toptan fırtınadan sunma birkaç kayıpla çıkacaktır. Yılbaşından sonra uyguladığımız politikaların müspet yansımalarını henüz bereketli göreceğiz. Yaşadığımız onca hadiseye karşın hedefleri adım adım hayata geçirdik, eksikleri de bir anda tamamlıyoruz. 2053 vizyonumuzu oluşturuyoruz. 2071 idealimiz gelecek, ortamında bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı haline getirmekte kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“2023 taarruzuna amade mıyız? Maşallah. Sizlerle en üst 2019’da yüz yüze kucaklaşmıştık. Araya müstevli girdi, 3,5 yıla aradan sonradan sizlerle bir aradayız. Dumlupınar Zaferimizin 100. yılı sebebiyle sizlerle özlem yutmak, tamamlanan yayın ve hizmetlerin açılışını yazmak istedik. Geçtiğimiz Perşembe günü Ahlat’ta Cuma Namazı günü üstelik Sayın Bahçeli’yle Malazgirt’teydik. Milli mücadeleyle asırlardır bitip tükenmez amaç, bizi bu topraklardan söküp kovmak isteyenlere Anadolu’nun vatanımız olduğunu benzeri kere henüz gösterdik. Birinci Dünya Savaşı’nda ciharıyek yanda 7 düvele karşı savaşan Çanakkale’den Kutül Amare’ye kadar fetihler kazanan Osmanlı Sevr ile bitkin bırakılmıştır.

“BU MİLLET İMANLI YÜREKLERİYLE İMANSIZLARI DENİZE DÖKTÜ”

İstiklal mücadelesini Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde milletimiz varını yoğunu ortaya koyarak Kocatepe ve Dumlupınar’da bakir benzeri zaferin girizgahını yapmıştır. Az Çok el ve tekaüt sürecin peşi sıra ordumuz esasen bire bir Cuma günü 25 Ağustos’ta serencam hazırlıklarını tamamlamıştır. Birliklerin tertiplendiği yerde o gece ezanlar okundu. Namazlar kılındı. Dualar edildi. Sonuç hamam yemekler yendi ve ertesi sabah dolaşma ağarırken saldırış emri verildi. Kocatepe’den başlayıp İzmir’e büyüklüğünde süren taarruz Türk ordusunun mufassal aradan sonradan yaptığı evvel şişman hamle harekatıydı. Düşmanın makinelisi, arabası, tüm, uçağı çoktu. Ama bizim askerimizin iman komple yüreği bu eksiklerin hepsini fazlasıyla telafi ediyordu. Yunan ordusu çekilirken 200 binlik askerinin yüzde 65’ini Kütahya ve Afyon’da zaiyat yerine bırakmıştır. Bu kavim o imanlı yürekleriyle imansızları İzmir’den denize dökmüştür. Bir sayıya cemaat Türk ordusunun savaştaki kaybı takkadak yüzdelik 6,5 civarındadır. Balaban atak ve ardındaki çatışmalar sunma muvaffakiyetli topyekun savaş örneği yerine geçmiştir. Sevr’i milletimiz bu topraklarda yırtarak suratlarına çarpmıştır. Türk’ün tutsak edilemeyeceğini bu kıyamla cümle dünyaya ilan ettik. Milletimiz ebedi vatanına topluluk çıkmakta azimli olduğunu ayrımsız kere henüz dosta düşmana göstermiştir.

“YENİ BİR FETHE HAZIR MIYIZ?”

Asıl kademesiyle, eş kollarıyla, toyluk kollarıyla 2023’e amade mıyız? Husus kapı bakir ayrımsız fethe amade mıyız? Iri saldırı öncesi da bir bugün olduğu kadar askeri güçten finansal kaynaklara kadar bu işin olmayacağını söyleyenler vardı. Mücadelenin takkadak silahla, parayla değil anne imanla, inançla kazanıldığını dizge gördü.

Iri taarruz öncesi 100 bin yabanlık kuvveti cephenin gerisine iblağ başarısı bile çivi başına acun savaş tarihine geçecek taktiktir. Cenabıhak Allah nidalarıyla 2 çevrim zarfında Afyon’daki tekmil cepheleri yerle bir etmiştir. Akşama akla yatkın yükselen sala sesleri, Afyon şehrinin kurtuluşunun müjdesini veriyordu. 30 Ağustos haset bir uzanım Kütahya’da yaşanmıştır. Palikarya ordusu 4 aktarılma içre komutanlarının hava düşmesiyle tamamen bozgunluk, bozguna uğramıştır. Palikarya ordusunun Eskişehir’in kuzeyine doğru kaçan birlikleri kovalamayı sürdürmüştür. 9 Eylül’dahi nihai amaca ulaşılmıştır.”Share: