Iğdır’dan Azerbaycan askerlerine moral mektubu

Iğdır’dan Azerbaycan askerlerine maneviyat mektubu

IĞDIR – Iğdır’da düzenlenen proje ile vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler Azerbaycan askerlerine moral mektubu gönderdi.

2020 yılında 44 çevrim süren ve Azerbaycan’ın nehiy altındaki topraklarını kurtardığı Karabağ Savaşı sonrası yenilgiyi hazmedemeyen Ermenistan taciz saldırılarına devam ediyordu. 13 Eylül’de Azerbaycan’ın kıymet vermesi ile savaş baştan başladı. Karabağ’da vatanları üzere savaşan Azerbaycan askerlerine küçükten büyüğüne büyüklüğünde Iğdırlılar bindi yüklemek amacıyla betik yazdı.

Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği üyelerinden Nihat Alçan pusula projesini hazırlayarak Eğitim Bilimi Yöneticileri ve Uzmanları Derneği Iğdır temsilcisi Tevfik Kardaş’a sundu. Tezkere projesi sonrası yapılan duyuru ile vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler Azerbaycan askerlerine betik yazdı. Toplanan mektuplar Azerbaycan askerlerine ulaşılmak üzere zarflara konularak yola çıkarıldı.

Her antlaşma Azerbaycan askerlerinin birlikte olduklarını belirten Eğitim Bilimi Yöneticileri ve Uzmanları Derneği Iğdır temsilcisi Tevfik Kardaş, “Alp Azerbaycan askerlerimize moral ve motivasyon olması amacıyla mektup projesi hazırladık. Onlara çalmak üzere bütün mektupları tıpkı araya getirdik. Mektupları halkımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yazdı. Onlara teşekkürlerimi sunuyorum. Hep gücümüzle Azerbaycan askerlerimizin yanındayız” dedi.

Tezkere projesini hazırlayan üye Nihat Alçan ise, “Karabağ Cephesi’nde savaşmakta olan Azerbaycanlı er kardeşlerimize minik kardeşlerimiz, hoca arkadaşlarımız kitap boşaltmak istediler. Onlara moral güdeleme yüklemek istediler. Iğdır’da bu betik projesini başlattık deminden bu yazdığımız mektupları Azerbaycan’a ertelemek üzere merkeze göndereceğiz. Bu çevirici ile orada cephedeki kardeşlerimize maneviyat olmasını diliyoruz. Onların her devir beraberinde olduğumuzu sezdirmek üzere elimizden geleni yapacağız” dedi.

Share: