ISUBÜ’DE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Isparta Kullanışlı Ulum Üniversitesi (ISUBÜ) rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Yılmaz Dirgen görevi kurucu rektör Prof. Dr. İbrahim Diler’den törenle devraldı.

Senato toplantı salonunda yapılan törende sakat rektör yardımcıları, darülfünun umumi sekreteri, dekanlar ve tedris üyeleri üstelik hazır bulundu. 2018 yılında Isparta’ya ikinci üniversite yerine kurulan ISUBÜ’nün müessis rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, Üniversitemizi temelden alıp bu günlere getirdik. Bu bir sembol yarışıdır ve biz aldığımız bayrağı, tekrar üniversitemizde hem mektepli hem öğretim üyesi kendisine hizmet veren taze ve kıpırdak bir arkadaşımıza devrediyoruz. Kendilerine dolgunca tıpkı bırakıt bırakıyoruz. Eminim ki onlar üstelik aldıkları bu görevi elan ferah yerlere getireceklerdir. 6 Eylül 2018 yılında müessis rektör yerine atandığım görevim geçmiş fiktif ile sona erdi. Artık daha çok birincil vazifemiz olan akademisyenliğe dönem yapıp öğrencilerimizi eğitmeye, kullanılmamış yayınlar yapmaya odaklanacağız dedi.

Görevi devralan Prof. Dr. Yılmayan Çatal dahi bugüne kadar verdikleri hizmetten dolayı bozuk rektör ve ekibine teşekkürname etti. Prof. Dr. Çatal, Isparta’ya geçmiş kendisine 1995 yılında SDÜ öğrencisi adına kıç basmıştım. Dinar depreminin olduğu gündü. Öğrencilikle başlayan Isparta serüvenimizde sanırım karpuz çeşmesinden çok su içmiş olmalıyım kim buradan o yıldan beri kopamadım. Tilmizlik sonrası öğretim yardımcısı, direktörlük, Orman Fakültesi dekanlığı görevlerinde bulundum. Ayrıca askerliğimi da burada 40. Piyon Alayı’nda tamamladım. Zaman ise Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile tahsil gördüğüm üniversiteye rektör olarak atandım. Sayın Cumhurbaşkanımıza, YÖK Başkanımız Erol Özvar’a haddinden fazla teşekkür ediyorum diyerek konuştu.

Üniversitenin kuruluş yılı 2018 yerine görülse üstelik haddizatında 1976 yılında Terbiye Enstitüsü ile bakım vermeye başladığını vurgulayan Prof. Dr. Çatal, Üniversitemiz güzel tıpkısı geçmişe sahiptir. Tığ bu doğru üniversitemizi elan encam seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Minval yerleşkemizde devam fail çalışmalarımızı bire bir zaman önceki tamamlayıp elan iyi şartlarda terbiye verilmesi üzere çabalama sarf edeceğiz. Çarkıt Ihtişam Hastanesi’nin olduğu yerde bize ayrılan ve yapım çalışmaları devam fail yerleşkenin imdi artık Zirve Kampüsü kendisine anılmasını, Şifahane Caddesi namına bilinen caddenin bile Üniversite Caddesi olarak zihinlere yerleşmesini sağlamamız geçişsiz dedi.Devir doğrulama töreni arkası sıra ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Dirgen, müessis eski rektör Prof. Dr. İbrahim Diler’i bahçeye kadar haremlik ederek uğurladı ve görevine başladı.Share: