Neşelilik şirketlerinden düzenlenen boşluk ‘yatırım ve bakım’ gelmek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘planlı kesinti nedir, neden yapılır?’ konularında bilgilendirmek amacıyla eş ayrımsız izah yaptı. Açıklamada, lağım döşemi ıslah, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının muttasıl devam ettiği anlatım edilerek, “Bu tam çalışmaların can ve dünyalık güvenliğini zılgıt etmemesi yerine lüzumlu namına düzenlenen kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı icraat sırasında tüketicilerimizin kıygınlık yaşamaması üzere 48 saat önceden kamuoyuna muktezi bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Hareketlilik Tevzi A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Cümbüş Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Zindelik Tevzi A.Ş. (ÇEDAŞ) birlikte Sivas, Tokat ve Yozgat’ta toplanmış 8,7 milyonu aşan kullanıcıya kıvrak ve kaliteli cıvıltı tevzi hizmeti sunmak amacıyla 7 bölüm 24 saat görev başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT BAŞLANGIÇTA BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki yeni iskân yerlerine erke çekmek, artan okullu karşılık isnat etmek, kâin altyapıyı pekitmek üzere envestisman, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu tam hisse senedi güvenliği kuralları ve kâin mevzuatlar çerçevesinde fert ve para güvenliğini icat etmek amacıyla mukannen benzeri program dahilinde planlı kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden minimum seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, planlı kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve gayrı bildirişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “yatırım ve hizmet” yapıldığı anlamına gelen planlı kesintiler ile ilişik tüketiciyi bilgilendirmenin önemi gelişigüzel geçen çağ artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ait kuma tıpkı izah geldi. “Planlı gedik nedir, sebep yapılır, gayrı kesintilerden farkı nedir” sorularına cevap veren açıklamada şu noktalara dikkat çekildi:

“Aksaklık halleri dışında, ruh dağıtım şebekesinde yapılması planlanan envestisman, bakım-tamir çalışmaları ve eskimemiş abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, önceden kamuoyu bilgilendirilerek ‘düzenlenen göz’ yapılır.

“Mezuniyet ve fariza alanlarımız dahilinde kâin tevzi bölgelerinde, enerji arzının güvenli, akıcı ve nitelikli olarak yapılabilmesi amacıyla lağım döşemi ve kapasite artırımına yönelik cümle düzeltme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarını aralıksız ve uyumlu namına sürdürmekteyiz. Enerji arzının sakıncasız, akıcı ve kaliteli kendisine yapılabilmesi, bu tam çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların duygusal ve servet güvenliğine uymazlık vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi için “düzenlenen kesintiler” mukteza olarak gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağdurluk yaşamaması sunu ana uğur ve prensiplerimiz arasında düzlük alıyor. Bu nedenle hareketlilik kesintisi gerektiren çalışmalarımızı, tevzi şebekesindeki kullanıcılara etkisinin minimum düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Kent merkezlerinde; transformatör ve dağıtım merkezi bakımlarının mümkün olduğunca tün saatlerinde yapılırken, dokunaklı gerginlik ve ölçülü gerilim gayrimeskûn hatlardaki hizmet çalışmaları, ustalık kısıtlar ve hisse senedi güvenliği dolayısıyla gün saatlerinde gerçekleştirilmek amacıyla planlanıyor.”

Share: