İYİ Fırka Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran görevinden incizap etti

İYİ Fırka Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, polise başvuran benzeri kadının gözdağı edildiğine ilişkin iddialarının basına yansıması üzerine, görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Konyaaltı ilçesinde polis güçleri merkezine başvuran E.Ş. (32), 3 yıldır birlikte yaşadığı Başaran’dan (65) 4 mahiye gebe olduğunu doğacak sürerek, bebeğini aldırması üzere yıldırma edildiği iddiasıyla şikayetçi oldu.

Başaran de avukatı tarafından “politik suikast, bühtan ve nizam” suçlamaları ile E.Ş. için savcılığa cürüm duyurusunda bulundu.

İddiaların içtimai medyada yayılması ve gâh basın kuruluşlarınca haberleştirilmesi sonrasında ise avukatı Şali Arslan marifetiyle yazılmış açıklama işleyen Başaran, görevinden çekilme ettiğini duyurdu.

Çirkin tıpkı iftira kampanyasıyla yüz yüze kaldığını öne süren Başaran, açıklamada “Tarafıma atfetme edilen hiçbir suçlamayı akseptans etmiyorum. Sürecin hızlı bire bir şekilde serencam bulması üzere yapılacak seçme tip teste rızam vardır. Soruşturmanın selameti ve mensubu olduğum siyasi partinin kötülük görmemesi için yer başkanlığı görevimden çekilme ettiğimi bildiririm.” ifadesini kullandı.

Başaran’ın avukatı Şali Aslan de müvekkili hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu savunarak, “Suçlamalar isnatsız olup müvekkilimin siyasi, ticari ve içtimai ilişkilerini örselemek ve yaşlandırmak üzere işlenmiş ayrımsız kumpastır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: