Kalaba haberleri… Kargaşa’da engelli ve buğulu kadının ulaşım sorunu çözüldü

Ordu’nun Altınordu ilçesinde hayat dolu mânialı ve 74 yaşındaki kadının nöbet problemi, Altınordu Belediyesi aracılığıyla planlı beton sefer çalışması ile sona erdi.

Kirazlimanı Mahallesi Yeşiltepe Sokak’ta dinç engeli ve rahatsızlıkları mevcut Durdane Medin’in ahenkli namına gereken şifahane kontrolleri, kere sorunu zımnında tahakküm ayla geliyordu. Ambulansın da giremediği yolda esenlik görevlileri birlikte gravite çekerken, durumdan dağarcığı yüklü olan Belediye Başkanı Aşkın Merasim’in talimatı ile ekipler alanda mücahede başlattı. Ekipler, ulaşımı ağırlık olan alanda beton kere çalışması yaparak, yaşlı kadının yıllardır beklediği problemi ortadan kaldırdı.

Altınordu Belediye Reisi Çok Merasim, konuyla ait yaptığı açıklamada, “Bakım ve çalışmalarımızın merkezinde eş var. Durdane teyzemizin üstelik bu şehirde diri tek canın üstelik güçlük ve sorunlarına kayıtsızca kalamayız. Bizim önceliğimiz insanımızın hayatını kolaylaştırmak, yaşam standardını ve konforunu tezyit etmek. Durdane teyzemize metin ömürler diliyorum. Onun yüzünün gülmesi ve yarayışlı duaları bizim amacıyla rastgele şeyden daha değerli” dedi.

Ulaşım sorunu çözülen Durdane Medin ise yıllardır yaşadığı kez probleminin çözüme kavuştuğunu tabir ederek, Belediye Reisi Aşkın Tören’e teşekkürname etti. – ORDU

Share: