Keyif çalışanları yaptıkları zayıf pastaları zelzele bölgesine gönderdi

Afiyet çalışanları yaptıkları kuru pastaları zelzele bölgesine gönderdi

KASTAMONU – Kastamonu’dahi hastanede fariza işleyen afiyet çalışanları, yaptıkları kuru pastaları ve kurabiyeleri paketler haline getirerek yer sarsıntısı bölgesine ulaştırdı.

Biçim üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrasında yıkılan binalarda enkazın altında kontrol kurtarma çalışmaları devam ediyor.

“Asrın felaketi” adına nitelenen depremlerin arkası sıra bölgeye 7’den 70’e cümle bindi vermeyi sürdürüyor. Kastamonu Terbiye ve Araştırma Hastanesinde fariza işleyen esenlik çalışanları ve hemşireler, evlerinde yaptıkları kuru pasta ve kurabiyeleri paketler haline getirerek depremzedelerle bölgede fariza eden keyif çalışanlarına gönderdi.

Yapılan yardımlar karşı bilgilendirmede bulunan Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi Afiyet Bakım Hizmetleri Müdürü Saide Pakize Pahal, depremde hayatını kaybedenler üzere çokça üzüldüklerini kaydetti.

Kendilerinin da moral peki umuduyla evlerinde kremasız çörek ve kurabiyeler yaptıklarını ve bunu zelzele bölgesine gönderdiklerini söyleyen Sakil, “6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler cihetiyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız amacıyla haddinden fazla üzgünüz. Zelzele sonrasında bölgeye değişik organizasyonlar yapıldığını, yakacak ve yiyecek yardımlarını gönderildiğini gerekse görsel gerekse yazılı basından izleme ediyoruz. Bizlerde Kastamonu Eğitim ve Araştırı Hastanesi hemşireleri ve esenlik personelleri hesabına tıpkısı şeyler boşaltmak istedik. Karıncanın yangına taşıdığı akarsu misali oradaki ister görev eden keyif çalışanlarına gerekse gayrı kurum çalışanlarına tıpkı nebzede olsa belki birlikte maneviyat peki umuduyla Kastamonu Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Sağlık Hizmet Hizmetlerine kapalı müteharrik arkadaşlarımız olarak evde yaptığımız kurabiye ve pastalardan birer kiloluk paketler hazırladık. Bu hazırladığımız paketleri hareket bölgesine gönderilmesini sağladık. Kastamonu İl Afiyet Müdürlüğümüzün destek ve araçlarıyla Adıyaman’a gönderildi. Haddinden Fazla özdek fethetmek istiyoruz ama elimizden mevrut bu, imkanımız bu. Arkadaşlarımızdan da bu konuda haddinden fazla çok sargı gördük. Haddinden Fazla aşkın bindi verdiler. Sağlık olsun, Allah tıpkı elan bu depremi, hakeza ayrımsız afeti hiçbirimize benzeri henüz yaşatmasın. Bu açkı ile benzeri elan çörek ya da kurabiye yapmayı nasip etmesin” dedi.

Share: