Kilis’teki Öncüpınar Eksen Kapısı bölgesine roketli hareketli: 8 yaralı

KİLİS’teki Öncüpınar Eksen Kapısı bölgesine Suriye tarafından PKK/ YPG’li teröristler vasıtasıyla roketli atak düzenlendi. Polis Güçleri hususi harekat yerleşkesine düzenlenen çok namlulu roketatar saldırısında 1 çeri ile 7 hususi harekat polisi yaralandı.

Suriye’nin terör örgütü PKK/YPG denetimindeki Balya Rıfat bölgesinden akşam saatlerinde ateşlenen çokça namlulu roketatar, Öncüpınar Hat Kapısı yanı sıra bulunan polis hususi harekat yerleşkesine düştü. Meydana gelen patlamada şarapnel parçaları bölgede mevcut 1 çeri ile 7 polise eski etti. Yaralanan güvenlik güçleri bölgeye sevk edilen ambulanslarla Kilis Mehabet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırının arkası sıra temel hattında düzenlilik önlemlerini en üst seviyeye çıkarıldı. Saldırının yapıldığı toprak sınırda konuşlu birlikler ve Suriye’deki soy bölgesinde bulunan askerler tarafından obüs ve çokça namlulu roket atarlarla şiddetli altına alındı.

İçişleri Bakanlığı’ndan akın ile ilişik yapılan açıklamada,  “Bugün Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’nda konuşlu polis hususi harekat yerleşkesine PKK/PYD yıldırı örgütünce Tel Rıfat bölgesinden çok namlulu bazuka saldırısı aranje; atılım sonucu 1’i komiser, 6’sı polis güçleri memuru görünmek için 8 asayiş personeli yaralanmıştır. Dertli personellerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz” denildi.

Share: