Komutan Büyükkılıç, Melikgazi muhtarları ile buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, mahalle muhtarlarıyla yorum ve meşveret toplantısına Melikgazi ile devam etti. Melikgazi ilçesinde fariza fail 58 mahalle muhtarıyla mülaki Komutan Büyükkılıç, “Tığ tıpkısı aileyiz, tığ bir ekibiz” dedi.

İlçe başkanları ve muhtarlarla, yapılan yatırımları değerlendirmeye ve yapılacak hizmetlerle ait talepleri durumunda dinlemeye özel ehemmiyet veren Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin insan itibarıyla yeryüzü büyük ilçesi olan Melikgazi’da mahalle muhtarları ile buluştu.

Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde kâin Harikalar Düğün ve Şölen Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Komutan Büyükkılıç’ın yanında, Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, Umumi Kâtip Yardımcıları Hamdi Elcuman, Ulu Hasdal ile kat başkanları alım yetkilileri ve 58 mahalle muhtarı katıldı. Başbuğ Büyükkılıç, toplantıda mahalle muhtarlarının rica ve önerilerini hem kayıtlı namına hem üstelik yavuklu adına dinledi.

Burada muhtarlara seslenen Başbuğ Büyükkılıç, “Hem muhtarlarımızla gelişigüzel olalım, onları dinleyelim, hem dahi hakeza güzel aynı ortamı gelişigüzel paylaşalım. Buralar sizlerin, bizler sizlere layık olma yönünde mücahede gösteriyoruz” dedi.

Büyükkılıç, tün, güneş demeden çalışmaya bitmeme ettiklerini belirterek, “Biz tıpkı karı anlayışı içerisinde ister şehremaneti başkanlarımızla, lüzumlu muhtarlarımızla, gerekse iş arkadaşlarımızla bildirme ücra kademedeki kardeşimizden, sunma yakımızda olanına büyüklüğünde birbirimize cebin üstünlüğümüz olmadığının şuurunda ve bilincindeyiz. ‘İnsanların hayırlısı insanlara hizmetkar olandır’ sözünün farkındayız. O konsept içerisinde dahi akşam demeden, sıra demeden koşturuyoruz. Yaptıklarımız var, yapacaklarımız var” diyerek konuştu.

Birlik, kardeşlik mesajı bile veren Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mahallelerimizi bile ilçelerimizi bile hepsini bağrımıza basarak, Büyükşehir, ilçe ve mahalleler bağlamında ayırmadan, dayanışarak çalışmaları sürdürmekteyiz. İnşallah Mevla’m, kamer küşade Türk bayrağımızın altında birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı, devletimize, vatanımıza, milletimize eş balkon ve dünyanın gururu olan, mazlum insanların sesi olan Sayın Cumhurbaşkanımızın bile el arkadaşı kendisine hız gösteriyoruz. Bugüne büyüklüğünde muhtarlarımız bizi tatlılıkla karşıladılar, herhangi bir devir yanımızda düz aldılar. Biz onları dudak beyi namına görüyoruz. Sizler mahallenize bakım istiyorsunuz. Değme şeyden evvel sizlere yine teşekkürname ediyorum. İnşallah türlü olduğu büyüklüğünde hepinizi dinlemeye çalışacağız. Vaktimiz bile ergonomik, şartlarımız de elverişli.”

Başkan Büyükkılıç, yerelde ve Ankara bazında tıpkı molekül yapılacaksa bu iradenin yapacağına ilgi çekerek, “Siz anlaklı, seçilmiş, ölçüm edilmiş, o bölgenin önde olan canlarısınız. Muhtarlarımız kendisine, dostlarımız adına, ister yerelde gerekse Ankara bazında gine ayrımsız husus yapılacaksa bu egemenlik yapacak ve inşallah bu ülkeyi, bu şehri, bu mahalleyi sunu fena hâlde şekliyle geleceğe tasrif etmek için himmet gösterecek. Biz kendimizi, anlatmaya, ifade etmeye, hizmetlerimizle buluşturmaya geldik. Bunu dahi önemsiyoruz. Tığ bir aileyiz, tığ bire bir ekibiz. Olayı hakeza göreceğiz. Hepinize değişik kalburüstü geldiniz diyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise Başbuğ Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Zer başkanımıza davetinden kontekst teşekkürname ediyorum. Doğrusu benzeri araya katılmak koskocaman. Cenab-ı Tanrı birliğimizi daim etsin. Bire Bir arada bakım etmeyi yıldız etsin. Sayın başkanımız tecrübeli bağımlı, yılların şehremini, siyasetçisi. Seçme ahit birliği, beraberliği motivasyon fail destekleri olmuştur. Bu bile Kayseri’yi dolay plana çıkartan sunma makro değerdir. Sizler görüyorsunuz, farklı şehirlere gidince Kayseri’nin kıymetini anlıyoruz” şeklinde konuştu. – KAYSERİ

Share: