Maçın arkası sıra

Spor Göt Süper Lig’in 6. haftasında mihman olduğu Corendon Alanyaspor’a 2-1 kaybeden MKE Ankaragücü’nün ustalık direktörü Ömer Erdoğan, farklı kanacakları maçtan elleri yersiz döndükleri için kalbi kırık olduklarını söyledi.

Erdoğan, maçın ardından düzenlenen toplantısında, adalet etmedikleri ayrımsız bozgun aldıklarını söyledi.

Maçın geneline baktıklarında ilk dakikadan sonuç dakikaya büyüklüğünde çok dolgunca savaşım eden ayrımsız MKE Ankaragücü’nün sahada olduğunu dile getiren Erdoğan, “Sahadaki oyuncularımız hafta içi yaptığımız bütün çalışmaların karşılığını sahada zaman gösterdi. Özellikle rakibi durdururken, kazandığımız toplarla haddinden fazla çabuk hücuma çıkıp, haddinden fazla net pozisyonlara girdik. Maatteessüf değişik kazanacağımız maçta belki aynı puana üzülecekken, bugün elimiz gereksiz dönüyoruz. Bu bizi çokça üzdü.” dedi.

Erdoğan, oyunun bundan ahir süreç içerisinde kendilerine imge verdiğini anlatarak, eskimemiş gelen arkadaşların birlikte tecrübesi ve kalitesiyle önlerindeki maçlara odaklandıklarını kaydetti.

Takımı henüz gür yere beyan etmek istediklerini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bugün baziçe anlamında Alanyaspor savunmadan amerikan bar yaparak çıkmaya çalıştı. Bu rakip takımı öz sahasına çekip, savunma arkasında boşluklar bulmaya çalışan benzeri izan. Tığ da buna cevaz etmedik. Pas aralarını kapattık, bereketli daralttık, aramıza giren oyunculara kıymet vererek istediğimiz oyunu oynadık. Ayrımsız yegâne yarım, girdiğimiz net pozisyonları değerlendirememek oldu. Bunu başarabilseydik, bugün üç puanı alan canip biz olurduk. Bu sonuca birlikte kimse şaşırmazdı ama futbolda oluyor hakeza şeyler. daha çok çalışacağız.”

Oyuncularına mücadeleden dünya teşekkürname eden Erdoğan, “Haddinden Fazla üzüldüler amma futbolda ne üzüntüye ne üstelik sevince aşkın meydan bulunmayan. Vakit Kaybetmeden zaman bunun üzüntüsünü yaşayacağız. Ferda da haftaya oynayacağımız Sivasspor maçının hazırlıklarına başlayacağız. Sivasspor maçında galibiyet alıp, takımı çetin bölgeden derk etmek istiyoruz. İnşallah önceki galibiyetimizi taraftarımızın uğrunda alıp, milli karşılaşma arasına moralli şekilde girmek istiyoruz. Milli karşılaşma sonrasında üstelik daha hazır olmak istiyoruz.” diyerek konuştu.

Alanya deplasmanında kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarına birlikte teşekkür fail Erdoğan, “Takımı 90 dakika boyunca desteklediler. Henüz sonra bile oyuncuları çağırıp alkışladılar. Onlar dahi eminim sahadaki oyundan, mücadeleden memnunlar. Biz çalışmalarımızı devam ettireceğiz. İnşallah adamakıllı günleri bilcümle beraber yaşayacağız.” şeklinde konuştu.Share: