Nazır Aristokrat, Filistinli mevkidaşı Rih’iyi makamında ağırladı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Filistin İçişleri Bakanı Ziad Uyku Desise-Rih ile tıpkısı araya geldi. Aristokrat, “Içten inandığımız Filistin’in bağımsız ve kıvrak geleceğine yapacağımız rastgele ulama bizler amacıyla elbet tıpkı haysiyet kaynağı olacaktır” dedi.

Bakan Soylu, Filistin İçişleri Bakanı Desise-Rih’i makamında ağırladı. İkili Izzetinefis Defteri’nin imzalanması ve anı fotoğrafının çekilmesinin arkası sıra açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Soylu, Filistin İçişleri Bakanı Ziad Uyku Al-Rih ve heyetini Ankara’da ağırlamaktan nazik ayrımsız memnuniyet duyduklarını belirterek, “Filistin Heybet Başkanı Sayın Abbas’ın ziyaretinden sonra hakeza bire bir ziyaretin yaşanması hem sorumluluklarımızı hem birlikte üzerimize misyon olan işlerin zahir yapılması gerektiğini tıpkısı defa henüz hep kuvvetiyle hatırlattı. Sahip olduğumuz beraberlik büyü, diplomasinin tarif edemeyeceği, samimiyeti kendisine has yapısını açık aynı şekilde özetlemektedir. Heyetler arası görüşmelerde de mufassal konuşacağımız ilişkilerimizin, kardeşhane geçmesinden duyduğumuz memnuniyeti terennüm etmek istiyoruz. Bir Nice ilişkimiz var, bunların rastgele sabık aktarılma güçlendiğini rüyet ediyoruz. Lüzumlu konuk eğitim, sivil defans, çoban belgelerinin değişikliği kabilinden alanlarda anlaşmalarımızı yaptık. İnşallah bu alanlardaki ilişkilerimizi birlikte ayrımsız şekilde geliştireceğiz. Bunların yanı sıra Mayıs ayında nazır yardımcımızın ziyareti vesilesiyle ivedili çağrı merkezleri ve pasaport basımı alanlarında deneyim paylaşmaya yönelik sunduğumuz öneriyi haddinden fazla nadir buluyoruz. Yürekten inandığımız Filistin’in bağımsız ve dinamik geleceğine yapacağımız herhangi bir ulama bizler amacıyla pekâlâ aynı saygınlık kaynağı olacaktır” ifadelerini kullandı.

Filistin İçişleri Bakanı Ziad Uyku Hıyanet-Rih ise misafirperverliklerinden dünya Bakan Aristokrat’ya teşekkür ederek, “Sayın Reisicumhur Erdoğan ile Sayın Celal Başkanımız arasındaki anlaşmaları ile ilişkin, baskı dönemden geçiyoruz, bunların yürürlüğe girmesini akıbet paye önemsiyoruz” dedi.

Heyetler elan bilahare basına kapalı adına benzeri mülakat gerçekleştirdi.Share: