Ordu’da tartıştığı kadını öldüren sanığın yargılanmasına başlandı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde tartıştığı Hareket E’yi (22) öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Sinan Ş’nin, “Canavarcasına hisle ve azap çektirerek cani” suçundan yargılanmasına başlandı.

Ordu 2. Çetin Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya maznun ile maktulün yakınları ve avukatlar katıldı. Duruşmada, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı da amade bulundu.

Sanık Sinan Ş. (36), daha önceden tanıştığı Gidişat E’nin evlenip yer dışına gittiğini belirterek, sonrasında boşanan maktulün Ordu’ya döndüğünü ve kendisiyle görüşmek istediğini doğacak sürdü. İlk başta maktulün mülakat talebini akseptans etmediği, ısrarı üzerine görüştüklerini sav fail maznun, “Nefsime fersude düştüm.” dedi.

Bir müddet sonra eşiyle boşandıklarını anlatan maznun Sinan Ş, olayın yaşandığı günün kendisinin mevlit günü olduğunu, bu nedenle üstelik Iş E’nin kendisiyle ahbaplık etmek istediğini ati sürerek, şöyle bitmeme etti:

“Bana ‘Sen beni aldatıyorsun’ dedi, bunun üzerine tartıştık. ‘Doğum günümde benimle tartışmaya mı geldin’ dedim. Oğlumla ait karşıt söylemleri oldu. Resmini göstererek, ondan hangi istediğini sordum. Elimi ona akla yatkın salladım, neresine geldiğini bilmiyorum. Balkona çıktım, oraya da geldi ve tartıştık. İçeriye akilane savurdum. İçeri geldiğimde kafası kanıyordu. Müdahale ettim. Henüz sonradan ona taksi parası bırakıp yatmaya gittim.”

Uyuduğu tam kapının çaldığını ve Tavır E’nin bile evden gitmediğini gördüğünü rapor eden maznun, “Kapının deliğinden polisin geldiğini gördüm. ‘Ne yaptın’ dedim. Gülümseme etti. ‘Seni mahvedeceğim, seni kelepçeyle dercetmek istiyorum’ dedi. İtekledim yere düştü. Elime sabık ipi boynuna takıp çektim. Sıkıp sıkmadığını görmedim. Lavaboya gidip geldim, Gidişat yaşıyordu. Kapıyı açtım ve polisler geldi.” ifadelerini kullandı.

Tanıkları ve avukatları bile dinleyen murafaa heyeti, Sinan Ş’nin alıkonulma halinin devamını kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 24 Mart’ta Sinan Ş, ağız dalaşı sonucu Teamül E’yi öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Share: