Red Bull çıkmaz dansı yarışmasında geçmiş finalistler anlaşılan oldu

Bir Nice sokak dansı türünü bünyesinde barındıran Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali’ne katılmaya türe kazanacak yarışmacıların dışında finale doğrudan iltihak hakkı kazanan Wild Card sahipleri mahsus oldu.

İzleyicinin oylarıyla kazananın belirlendiği yarışmanın Türkiye finali 10 Eylül’da Ankara’da Seğmenler Parkı’nda gerçekleşecek. Kadın ve koca dansçıların gelişigüzel yarışacağı Red Bull Dance Your Style Finali’nde yeryüzü iyi olan insan ise Cenup Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

YARIŞMAYA KATILACAK ÖZEL DAVETLİLER YANİ WİLD CARD SAHİPLERİ BELLİ OLDU

Elemelerde tecrübeli hakem heyeti tarafından seçilecek 16 dansçı Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali’nde Türkiye’nin bildirme iyisi tevessül etmek amacıyla mücadele verirken finale direkt katılacak özel davetliler yani Wild Card sahipleri belli oldu. Aydan Uysal, Berk Fert Ahu, Çağkan “Akuma Kin” Girişken ve Oğuzhan “Liz Ozz” Üçüncü Wild Card sahibi yerine yarışmada başarım ekspozisyon hakkı kazandı.

“RAKS BU DÜNYADA VAR OLMANIN SUNU ÖZEL HALİ”

Wild Card sahibi isimler kendilerinden ve raks ile ilişkilerinden birlikte bahsetti. Aydan Uysal konuyla ilişkin, “Bedenime ve ruhuma yer gani mevrut şey dans. Dans ederken kendimi müziğe bırakıp kamu duygularımı ortaya koyuyorum. Tamamıyla ben oluyorum. 20 senedir dans ediyorum, eğitmenlik yapıyorum ve sunma sevdiğim molekül bütün tecrübelerimi, bilgilerimi herkesle ısınmak, bire bir zamanda herkesten aynı şeyler aktarmak” dedi.

Katı Can Ahu ise “Dans bu dünyada var olmanın genişlik özel havai. Dansı, hareketle anlatım ika, sabah yeli alma-ita ve ayrımsız musahabe icra etme olarak görüyorum. Dansa sokak danslarıyla başlayıp çağdaş raks konusunda Mimar Sinan Evire Çevire Sanatlar Üniversitesi’nde akademik eğitim alarak bitmeme ettim. Şu anda Kerem Sanatçısı yerine Modern Dans Topluluğu’nda dans ediyorum” şeklinde konuştu.

Çağkan “Akuma Maksat” Atılgan “2008 yılından beri raks hayatının içindeyim ve dans hayatımı şekillendirdi. Şimdi bunu size ifşa etmek istiyorum” derken Oğuzhan “Lil’ Ozz” Üçüncü ise “Dansın yeri hayatımda çokça kocaman ayrımsız yerde. Raks olmasaydı ego olmazdım. 11 senedir hevesli namına dans ediyorum. 7 senedir eğitmenlik ve koreograflık yapıyorum. Öğrenmenin yaşı yoktur; hala hip hop ve tamam ast stillerinde kendimi geliştirmeye devam ediyorum” diyerek konuştu.

Share: