Roketli saldırılar sonrası tahril hattında güvenlik eğin seviyeye çıkarıldı

GAZİANTEP ve Kilis’e müteveccih arka arkaya planlı roketli saldırılar sonrası hat hattında tedbirler artırıldı. Güvenlik güçleri teyakkuza geçe, teröristlere ilgili mevziler kırıcı altına alındı.

Terör örgütü PKK/ YPG denetimindeki Lif Rıfat bölgesinden geçkin akşam ezanı saatlerinde ateşlenen roket, Öncüpınar Eksen Kapısı yanındaki polis güçleri hususi harekat yerleşkesine derkenar etti. Patlamada, kampüs içerisindeki 1 asker ile 7 polis güçleri yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla Kilis Ululuk Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların afiyet durumlarının gür olduğu bildirildi.

Gaziantep’in Karkamış ilçesine da tün saatlerinde Suriye’nin Göz Umum Gündüz Feneri bölgesinden ateşlenen 4 roket eski etti. Boş araziye sakıt roketler infilak etti; çevik ilçede tedirginliğe sebep oldu.

Gaziantep ve Kilis’e müteveccih roketli saldırılar sonrası eksen hattında önlemler artırıldı. Asayiş güçleri teyakkuza geçe, tedbirler ense seviyeye çıkarıldı. Saldırıların arkası sıra Tel Rıfat ve Ayn El Fellah bölgesindeki teröristlere ilişik mevziler, tahril birliklerince şiddetli altına makbuz. İnsansız albeni araçlarınca tayin edilen terör hedefleri; obüs ve çok namlulu roketatarlar ile vurularak imha edildi.

Share: