Şahinbey Ampute Takımı’nın hedefi Türkiye Kupası

– Şahinbey Ampute Takımı’nın hedefi Türkiye Kupası

GAZİANTEP – Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun birleştirme ettiği Ampute Futbol Türkiye Kupası, 13-17 Kasım 2022 tarihleri beyninde Van ilinde yapılacak.

Van’üstelik 13-17 Son Teşrin tarihlerinde oynanacak olan Türkiye Kupası müsabakalarında Şahinbey Ampute Ayak Topu Takımı evvel maçını saat 13.00’te ODTÜ Spor Kulübü Ampute Ayak Topu Takımı ile oynayacak. Ampute Futbol 2022 Türkiye Kupası müsabakaları hazırlıklarını bütünleyen ve zaman yola sâdır Şahinbey Ampute Ayak Topu Takımı Türkiye Kupası’nı müzesine getirmeyi hedefliyor. Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı Pakt Başkanı Cuma Namazı Güzel, hedeflerinin Türkiye Kupası’nı çekmek olduğunu ifade ederek, “Şahinbey Belediyesi Ampute Futbol Takımı adına temas zaman olduğu kabilinden bu yılda Türkiye Kupası’nı Gaziantep’e aktarmak üzere çalışacağız. İyi benzeri kadromuz var. 13 Kasım Iş günü ODTÜ ile kupadaki önceki maçımıza çıkacağız. Berenarı dokuz canlı bire bir maç olacak. İlk maçımızda galibiyetle boşanmak istiyoruz. Takımımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

13/27 teşrinisani tarihleri arasında Van’birlikte yapılacak olan Ampute Ayak Topu Türkiye Kupası müsabakalarında 13 teşrinisani Alışveriş haset ODTÜ Spor Kulübü ile karşılaşacak olan Şahinbey Belediyesi Cahillik ve Spor Kulübü, 15 teşrinisani Salı Haset ise Alves Kablo Ampute Spor Kulübü maçına çıkacak. Grupta önce iki tam yer alması durumunda ise Şahinbey Ampute Ayak Topu Takımı, 16 Teşrinisani çarşamba günü oynanacak dömifinal müsabakalarında meydan algı. katılacak. Nısıf finalde kazanması yerinde 17 Teşrinisani Perşembe günü kupa final maçına çıkma olan Şahinbey Amtupe Takımı, yarı finalde kaybetmesi halinde ise 17 teşrinisani Perşembe günü oynanacak olan 3.-4.’lük maçına çıkma.

Şahinbey Ampute Takımı’nın birlikte saha aldığı B Grubu’nda, ODTÜ Spor Kulübü ve Alves Kablo Ampute Spor Kulübü düz alırken, A Grubu’nda ise Etimesgut Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Melikgazi Belediyesi Bedenî Egelli Bilgisizlik ve Spor Kulübü takımları kayran alıyor.

Share: