Şehit Aileleri Derneğinde yaşanan akse valiliğin devreye girmesiyle sonlandı

Kırşehir Şehit Aileleri Toplumsal Yardımlaşma ve El Birliği Derneğinde, topluluk başkanlığına namzet olan Yunus Erdoğdu ve iş ekibi dernek üyeliğinden ihraç edilmişti. Yaşanan evolüsyon sonrasında Kırşehir Valiliğinin devreye girmesiyle ihraç edilenler yeniden üyeliğe makbuz.

28.20.2022 Günlü alınan karar gereği dernek üyeliklerinden ihraç edilen Aynur Kişmiri, Cafer Polat, İdris Gevrek, Yunus Erdoğdu, Söz Donat, Bekir Tan, Havva Tan, Mustafa Gevrek adlı martir yakınları, Kırşehir Valiliği Sivil Toplum Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığında yapılan mutabakatla baştan dernek üyeliğine alındı. Şehit Aileleri Sosyal Teavün ve Tesanüt Derneğine gelen tebligatla üyelikten çıkarıldığını öğrenen Yunus Erdoğdu ve yedi şehit yakının mutabakatla yeniden organ olması konusunda basın açıklaması özne Başbuğ Adayı Yunus Erdoğdu; “Millî ve yerel medyanın ihraç edilmemiz haberine alın gösterdiği duyarlılığa teşekkürname ederiz. Toplum Örgütü yönetimiyle uyuşma sağlandı. Martir ailelerimiz ve kamuoyu yaşanan durumdan çevre ağır sıklet şekilde sayrılık yaşadı. Martir ailelerimizin hakları olan cemiyet üyelikleri, topluluk yönetimince alınan 04. 11.2022 güneş ve 13 sayılı karar gereğince baştan sağlanmıştır” dedi.

Martir Aileleri Toplumsal Teavün ve El Birliği Derneği ise ihraç gerekçesi namına topluluk tüzüğünün 1, 2, 4 ve 5. maddelerini esbabımucibe göstermişti. – KIRŞEHİR

Share: