Sivasspor-İstanbulspor maçının arkası sıra

Spor Bacak Süper Lig’in 6. haftasında deplasmanda Demir Grup Sivasspor ile 1-1 berabere mütezayit İstanbulspor’un teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, maçı kazanamadıkları üzere kalbi kırık olduklarını söyledi.

Korkmaz, karşılaşmanın arkası sıra planlı matbuat toplantısında, kısaca 15 gündür resmi karşılaşma oynamadıklarını anımsattı.

Bazı takımların oynamaktan yorulduğunu, gâh takımların ise oynamayarak ritim kaybettiğine dikkati calip Korkmaz, “Ligde Fenerbahçe’den sonra dolay düzlük baskısını bildirme gür işleyen İstanbulspor’dur. Bu resmi kayıtlarla sabittir, ikinciyiz bu anlamda.” dedi.

Maçın önceki 45 dakikasının bekledikleri kabilinden olmadığını dile getiren Korkmaz, “Heyetiyle rakipteyken yöre düz baskısını dolgunca yaptığımızı düşünüyorum. Çünkü Sivas haddinden fazla kombinasyon benzeri şekilde atak geliştiremedi.” diyerek konuştu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında buldukları alanlara hareketlenerek bağlantı paslarında daha net bir şekilde buluşmaya başladıklarını tamlayan Korkmaz, şunları kaydetti:

“Oyunun ivmesi biraz bize dönmeye başladı ve bu dakikalarda golü bulduk. Elan sonradan gol yedik ve karşılaşma 1-1 bitti. Bizim tarafımızdan bakılırsa rakip ki olursa olsun katiyen 1 nokta için sahaya çıkan bire bir topluluk değiliz. İstanbul ayrımsız alt ligdeyken dahi deplasmanda daha çok karşılaşma kazanan ayrımsız takımdı. Bu bizim hem ustalık heyet adına hem pakt namına hem de futbolcular kendisine futbola bakışımız. Kimle nerede oynarsak oynayalım planımızı buyurmak için yaparız. Sivas gibi kuvvetli bir camiadan 1 nokta kabul etmek gür gözükebilir amma maçı kazanacağımız anlar vardı. Bu anlamda kazanamadığımız amacıyla üzgünüm.”

Maçı yavaşlattıkları ve Sivasspor seyircisinin tepkisine maruz kaldıklarına yönelik ayrımsız soru konusunda ise Korkmaz, “Sivas kamuoyunda genel ayrımsız gerilim başladı. Zira ince zamandır maç kazanamıyorsunuz, bunu benzeri tenkit olarak değil, genişlik tespiti olarak söylüyorum. Sivas kamuoyu bunu benzeri huruç maçı yerine görüyordu.” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, oyuncularının maçı yavaşlatma gibi aynı düşüncesinin olmadığını de vurguladı.Share: