Eskişehirli Sanatseverlerden Halas Konserine Nazik İlgi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı onuruna düzenleyeceği konsere sanatseverler şişman ilgi gösterdi. Gişeler uğrunda kuyruk oluşurken, kükremek dönme boyu devam etti.

Türkiye’nin yer güre ve kalburüstü senfoni orkestralarından biri kendisine gösterilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 2022-2023 sezonunu hususi bir konserle açıyor.

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı onuruna planlı “Eskişehir’in Kurtuluşu Özel Konseri” davetiyeleri, İkieylül Caddesi üzerindeki Turgut Özakman Gişesi’nde sanatseverlere sunuldu.

2 Ilkgüz Cuma Namazı saat 20.00’de Atatürk Kültür Nutuk ve Kurultay Merkezi’nde gerçekleşecek dinleti ile Senfoni Orkestrası, kuruluşunun 20. yılında yıpranmamış sezonun ilk konserine isabet olacak.

Eskişehir’in kurtuluş gününe hususi ücretsiz gerçekleştirilecek konserin davetiyelerinden ahzetmek üzere kuyruğa giren vatandaşlar kuyruk oluştururken, su çağ boyu bitmeme etti.

Senfoni Orkestrası’nın konserlerini bu sezonda üstelik heyecanla beklediklerini tamlayan vatandaşlar, “Eskişehir’imizin kurtuluşunun 100. yılında bu özel konseri zula etmek istemedik. Bizlere bu imkanı sağlayıcı Büyükşehir Şehremini Yılmayan Büyükerşen ve bütün emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Şehrimizin kurtuluşunun 100. yılı şimdiden mutlu olsun” dediler.

Share: