Son dakika bili: AMCASININ BILMEDEN VURDUĞU AYŞE’NİN GİDEMEDİĞİ ÜNİVERSİTEDEKİ SIRASI YERSIZ KALDI

SAMSUN’de 3 gün önce amcası kocabaşı Mehmet Tural’ın (58) temizlediği tabancasının ızdırap alması sonucu yaşamını yitiren Ayşe Ziya Tural (20), bu sene vasıta yaptırıp, on paralık gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Keyif Hizmetleri Patika Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci sınıf öğrencileri marifetiyle geçmiş derste anıldı. Hüzne boğulan öğrenciler, tek tanışamadıkları Ayşe Ziya için boş bıraktıkları sıraya karanfil bıraktı. Öğrencilerden Eray Irmak, ‘Bugün çokça üzgünüz. Sırası bilcümle abes kalacak. Onu bilcümle hatırlayacağız ve baştan sona kalbimizde olacak’ dedi.

Olay, 18 Ilkgüz günü Bölge ilçesi Şürekâ Mahallesi’nde meydana geldi. mahalle muhtarı Mehmet Tural’ın, iddiaya bakarak evinde temizlediği ruhsatlı tabancası, ezbere kötü aldı. Tabancadan sâdır mermi, karşısında oturan yeğeni Ayşe Saf Tural’a derkenar etti. Kanlar zarfında mütezayit Ayşe Aydınlık Tural, amcası Mehmet Tural vasıtasıyla Kesim Heybet Hastanesi’ne götürüldü. Ameliyata alınan Ayşe Temiz, doktorların cümle çabasına karşın kurtarılamadı. Tabancasıyla gelişigüzel jandarmaya teslim olan Tural, ‘taksirle öldürme’ suçundan tutuklandı.

DAYI YEĞEN BİRLİKTE TOPRAĞA VERİLDİ

Ayşe Nurlu Tural’ın ahiret yolculuğu haberini alıp cenazeye akmak amacıyla yola sâdır dayısı İsmail Tural’ın (48) kullandığı hafif ticari dil olaydan bire bir dolaşma sonradan sabahleyin saatlerinde Amasya’dan Çorum istikametine revan Kaşif Erkoç yönetimindeki 60 BP 042 plakalı Tokat Yıldızı firmasına ait geçici otobüsü ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada, İsmail Tural hayatını kaybetti. Yürekli ve yeğen, Nahiye ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

İLK DERSTE ANILDI, SIRASI YERSIZ BIRAKILDI

Ayşe Berrak Tural, bu sene anahtar yaptırıp, hiç gidemediği Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Çığır Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü’nde 1’inci derslik öğrencileri marifetiyle önceki derste anıldı. Öğrenciler, tanışamadıkları Ayşe Fer üzere bire bir sırayı gereksiz bıraktı. Sıraya Ayşe Fer Tural’ın araç amacıyla çektirdiği son foto ile karanfil bırakıldı.

‘ÇOK ÜZGÜNÜZ, SIRASI BOŞ KALDI’

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Merdan, haddinden fazla kalbi kırık olduklarını belirterek, ‘Birinci sınıf öğrencimiz Ayşe Nurlu Tural, okulumuzun eğitim talim yılına girmesiyle gelişigüzel Gümüşhane’ye gelmeyi planlıyordu. Yaşanan dramatik aynı kaymakamlık sonucu hayatını kaybetti. Kızımıza Cenabıhak rahmet eylesin. Darülfünun yerine çok üzgünüz. Dersler başladı fakat kızımız Ayşe aramızda yok, sırası boş kaldı. Bölümümüzün akademik kadrosuyla, Ayşe’yi önceki dersinde anmaya çalıştık. Namına tıpkı vefa arz etmek istedik’ dedi.

‘DAİMA KALBİMİZDE OLACAK’

Öğrencilerden Samsunlu Eray Irmak (20) dahi hemşehrisi olduğu Ayşe Fer ile çokça iyi alışkınlık kurabileceklerini düşündüğü fakat bunun gerçekleşmediğini söyledi. Irmak, “Kül arkadaşlarımız çok üzüldü. Ayşe arkadaşımızın Samsunlu olması beni daha çok üzdü. Eğer okula gelebilseydi birbirimize bindi olabilirdik. İki Samsunlu namına henüz mümasil olabilir ve birbirimize yardımcı olabilirdik ama nasip olmadı. Ayşe’nin hesabına geçmiş derse karanfilleri geldi. Ailesine başsağlığı diliyorum. Sınıfta Ayşe’ye fasıla ayırdık ve sırası bilcümle gereksiz kalacak. Biz onu bütün hatırlayacağız ve baştan sona kalbimizde olacak? diyerek konuştu.Share: