Son fail babasına verdiği “madalya” sözünü tutan boksörün hedefi Avrupa şampiyonluğu

Türkiye şampiyonluğu sözünü verdiği babasının mezarını müzakere edip madalyasını bırakan Ağrılı boksör Abdullah Ömer Semavi, çıktı Avrupa şampiyonu oluşmak üzere çabalayacak.

Yavru yaşlarda antrenörü Yanardağ Soluk vasıtasıyla keşfedilerek yumruk oyunu sporuna kazandırılan 15 yaşındaki Gökçe, temmuz ayında Kırıkkale’da planlı Felek Rical ve Kadınlar Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda 60 kiloda birincilik elde etti.

Bu başarısıyla milli takıma seçilen Gökçe, daha evvel Türkiye şampiyonu olma sözü verdiği ve geçen yıl memat fail babasının mezarına madalyasını götürdü.

Babasına verdiği sözü gerçekleştirmenin gururunu ateş parçası Gökçe, burada annesi ve antrenörüyle dua okudu.

“Bildirme büyük hedefim 2028 Los Angeles Olimpiyatları”

Kentteki hususi tıpkısı salonda çalışmalarına devam fail Gökçe, Avrupa şampiyonu olmayı hedefliyor.

Milli sporcu Abdullah Ömer Mavi, AA muhabirine, 7 yaşında boksa başladığını ve o günden bugüne spora hiç ara vermediğini söyledi.

Önceki yıllarda birlikte katıldığı organizasyonlarda dereceleri olduğunu ifade eden Semavi, şöyle konuştu:

“Ilkgüz ve ilk teşrin aylarında İtalya’birlikte düzenlenecek olan EUBC Kader Rical Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’na katılacağım ve inşallah orada da kalburüstü olurum. Bildirme büyük hedefim 2028 Los Angeles Olimpiyatları’nda uzunluk açıklamak. Türk bayrağını birincilik kürsülerinde savurmak istiyorum. Türkiye’mizi henüz efdal yerlere germek istiyorum. İnşallah bunu da başaracağım.”

Gökçe, geçen sene mevt eden babasına başarılı bir sportmen olma sözü verdiğini ve bunu yerine getirdiği üzere bahtiyar olduğunu anlattı.

“Babama, Türkiye şampiyonu olma sözü vermiştim”

Milli takımda elan kalburüstü doğmak üzere bati idman yaptığını nâkil Semavi, şunları kaydetti:

“Küçüklüğümden bu yana boksa demet duyuyorum. Küçüklüğüm boks videoları izleyerek geçti. Ağabeyim birlikte sakat yumruk oyuncusu olduğu amacıyla onu üstelik emsal aldım. Henüz sonra antrenörüm Volkan Sarı öğretmen ile tanıştım. Bana baba gibi davranıp beni yanına aldı. Babama, Türkiye şampiyonu olma sözü vermiştim. 2028 Los Angeles Olimpiyatları’nda klan afişe etmek istediğimi söylemiştim. Kırıkkale’birlikte elde ettiğim Türkiye şampiyonluğu ve milli takıma seçilmemi babama hediye ediyorum. Babamın mezarını musahabe ettim ve madalyamı ona adadım.”

Gökçe, vahim antrenman dönemi geçirdiğini ve başarılı olacağına inandığını belirtti.Share: