Sonuç zaman olgun | İnternet dolandırıcılarına polisten dev ameliyat: 23 murakabe

Kurdukları düzme internet siteleri üzerinden prefabrik sülale yapımı ve satımı vaadiyle vatandaşları dolandıran 23 kişi, Kocaeli ve Sakarya polisinin ortak yürüttüğü operasyonda gözaltına makbuz. Yapılan aramalarda 100 bin teklik nakit para ele geçirildi.

Edinilen bilgiye bakarak, siber suçların men ve takibine yönelik yapılan çalışmalarda, Kocaeli ve Sakarya İl Güven Müdürlüğü Siber Suçlarla Uğraş Büro Müdürlüklerince koordineli yerine ölçülü soruşturmada, oluşturdukları cali genel ağ siteleri üzerinden prefabrik aile yapımı ve satımı vaadiyle vatandaşları dolandıran şahıslara müteveccih Sakarya’da 20 adrese faaliyetler düzenlendi. Işler çerçevesinde 23 nüfus kıskıvrak yakalanarak gözaltına makbuz. Yapılan GBT sorgusunda şahıslardan biri için 32 nüsha, biri için 17 adet, 3 değişik bed hakkında ise birer nüsha kalifiye dolandırıcılık suçundan aranma kaydı olduğu tayin edildi.

100 bin teklik efektif ele geçirildi

Şahısların ikameti ve şube namına kullandıkları dairelerde ekipler vasıtasıyla yapılan aramalarda; 2 sayı ruhsatsız tabanca, 1 skor düzme etiket, çokça sayıda sayısal malzeme ile pos cihazı, barışma, hüccet ve ayrımsız doküman ile kestirmece 100 bin lira nakit para ele geçirildiği öğrenildi. – KOCAELİ

Share: