TOKATLILAR SANCAKTEPE’DE BULUŞTU

Sancaktepe Belediyesi ve Tokat Valiliği teşrikimesai ile hayata geçirilen ‘Büyük Tokatlılar Buluşması ve Tokat Günleri’ programı mazi akşam ezanı başladı. İstanbul’daki Tokatlıları tıpkı araya getirmeyi amaçlayan etkinlik, 16-18 Ilkgüz tarihleri arasında bile misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

Sancaktepe Belediyesi Aktiflik Alanı’nda gerçekleşen programda Tokat ilinin lokal lezzetleri, Tokat’a katışıksız umum oyunları ve konserler ile katılımcılara sevinçli anlar yaşatıldı. Üç devir süresince bitmeme edecek etkinlikler kapsamında bir numara zaman kurulan Tokat Lokal Mahsulat Çarşısı’nda programın açılışı gerçekleşti. Davul, zurnaların haremlik ettiği açılışa Tokat’tan gelen dansçılar, Tokat’a katışıksız halk oyunlarını oynadı. Etkinliğe gelen vatandaşlar da dansçılarla birlikte halay çekerek keyifli anlar yaşadı.

Programa, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu, Sancaktepe Şehremini Şeyma Döğücü ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

‘SANCAKTEPE’DE EVIRE ÇEVIRE BİR TOKAT HAVASI ESTİRECEĞİZ’

Sancaktepe’da üç dönme sürecek benzeri organizasyonun açılışını yaptıklarını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, ‘Tokatlılar buluşuyor adı altında İstanbul’daki bilcümle Tokatlıları ve Sancaktepemizdeki Tokatlı kardeşlerimizin hepsini 3 periyot süresince hem konuk edeceğiz hem da onları kendi kültürlerine ilgili yemekleriyle, müzikleriyle, evcil sanatçılarıyla buluşturacağız. Değişik ikramlar ve çalgı ziyafetleriyle Sancaktepe’birlikte fena hâlde ayrımsız Tokat havası estireceğiz. Yenikapı ve Maltepe’den sonraları Sancaktepe’nin da hemşeri buluşmalarına aile sahipliği yapabileceğini buradan duyuruyorum. Bütün Tokatlı hemşerilerimizi Sancaktepe’ye çağırma ediyorum. Sancaktepe’deki Tokatlılar Derneği ve Tokat Konfederasyonunun de desteği ile Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve milletvekillerimizin katılımıyla yarın saat 17.00’birlikte Tokatlılar buluşmasını Sancaktepe vazıh muammer olacağız’ dedi.

‘TOKAT’A GİTMEK ICAP, BİZ BURAYA GELDİK AMA BURADAN BILE SİZLERİ TOKAT’A BEKLİYORUZ’

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise ‘Bugün başladı, üç ahit boyunca dahi bitmeme edecek. Tahminî 700 bine mail Tokatlı İstanbul’bile yaşıyor ve onların mahsus ayrımsız kısmı gene Sancaktepe’birlikte bulunuyor. Ego başkanıma Sancaktepe’bile Tokatlılara bu imkanı sağladığı amacıyla teşekkürname ediyorum. Keza cemiyet başkanımıza de benzeri şekilde Tokatlıları buluşturduğu amacıyla teşekkürname ediyoruz. Tokat’ın mutfağı, sanatı, kültürü ile burada 3 dönme süresince Tokat rüzgarı esecek. Bugün buraya geldik, erte de gene burada protokol açılışı gerçekleşecek. Orada birlikte bulunacağız, hepinizi bekleriz. Aldatıcı olsun deyip, bu fena hâlde etkinliğin devamlılığını murat ettiğimi buradan üstelik dile getirmiş olayım. Serencam olarak şunu söyleyeyim; Tokat’a gezmek lüzum, biz buraya geldik amma buradan üstelik sizleri Tokat’a bekliyoruz’ diyerek konuştu.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu de İstanbul’birlikte gurbette sıla özlemi çeken kişilerin aynı araya geleceği ve stresini, yorgunluğunu atacağı evire çevire tıpkı yassı oluşturulduğunu belirtip emeği geçen herkese teşekkür etti.Share: