Trabzon Büyükşehir Şehremini Zorluoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı

Trabzon Büyükşehir Belediye Reisi Kasıt Zorluoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı zımnında mesaj yayımladı.

Zorluoğlu, mesajında, Cumhuriyetin ilanının 99’ncu sene dönümünü milletçe büyük benzeri kasırga ve heyecanla kutladıklarını belirtti.

Esarete ve dayatmalara istek göstermeyen Türk milletinin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Halas Savaşı’nı, tarihte bire bir yepyeni ayrımsız kahramanlıkla zaferle taçlandırdığını vurgulayan Zorluoğlu, “Bu nazik zaferin peşi sıra Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde, bu milletin ortak eseri olarak kurulmuştur. Bugün, ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’ncu sene dönümünü kutlamanın gururunu ve kıvancını yaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Zorluoğlu, aradan geçen 99 yıl süresince, milletin birçok zorluklarla ve badirelerle karşılaştığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Çokça şişman imtihanlardan geçtik. Ancak Rabbimize hamdolsun herhangi bir zorluğu, herhangi bir badireyi aşmasını bildik, gelişigüzel imtihandan başarıyla çıktık ve bugünlere ulaştık. Geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emniyetli adımlarla ilerlemektedir. İnşallah Cumhuriyetimizi daha nice yıllara, haddinden fazla elan dinamik, haddinden fazla elan gönençli tıpkısı şekilde taşıyacağız.”

Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak için var güçleriyle çalışmaya bitmeme edeceklerini belirten Zorluoğlu, “Bu his ve düşüncelerle 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı’mızı sunma teklifsizce dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkin girmek amacıyla İstiklal harbimizin kazanılmasına ve bakir devletimizin kurulmasına önderlik eden cemi kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, minnettarlık ve rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: