Trabzon’da hastanenin düzenlilik görevlilerine cebe çekici kaknem ve beraberindekiler yakalandı

Trabzon’da, tartıştıkları hastanenin güvenlik görevlilerine cebe calip yabansı ve yanındaki 3 birey gözaltına alındı.

Alınan bilgiye bakarak, 2 ahit geçmiş şeb saatlerinde Cömert Evran Bağır Ihtisas ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırı Hastanesi Müstacel Servisi önüne gelen alkollü tıpkı grup ile düzenlilik görevlileri ortada tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi konusunda gruptan tıpkı güç otomobilden aldığı tabanca ile asayiş görevlilerine ateş geçmek istedi.

Silahın keskin almaması sonucu yaralanan olmazken zanlılar, araçlarına binerek fenomen yerinden ayrıldı.

İhbar üstüne fenomen adına polis ekipleri irsal edildi. Ekiplerin çalışması sonucu zanlılar E.G, S.İ, A.İ. ve F.Ü gözaltına alındı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerin arkası sıra çıkarıldıkları hakimlikçe adli taharri üzere azade bırakıldı.

Saldırı girişimi çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Öz Keyif- İş Sendikası Trabzon Yazıhane Başkanı Açık Deniz Erbaşaran, konuya ilişik yaptığı açıklamada, sağlıkta şiddeti kınadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Sağlıkta ivinti denildiğinde hepimizin canı değişik yanıyor. Doktoru, hemşiresi, işçisi, memuru herhangi bir biri amacıyla ayrı ayrı amma benzeri tepkiyi veriyoruz. Mevzuatta bulaşıcı adına yapılan düzenlemelerin yetersizliği bire bir kalem uygulama birliğinin sağlanmaması, alelhusus şifahane hususi güvenliklerinin olaylara müdahale sırasında savunmasız bırakılması, bu gözyaşlarını, bu acıları dindirmeyecek benzeri gerçektir. Sağlık çalışanları olarak daha çok kânunuevvel hangimizde diye geldiğimiz gelişim yerlerimizde huzurla endişesiz, bereketli şekilde çalışacağımız günlerin gelmesini dilek ediyoruz.”

Share: