Turgutlu Belediyesi Ekipleri Kentte Çalışmalara Devam Ediyor

Turgutlu Belediyesi ekipleri, kent genelinde çalışmalarına devam ediyor.

Turgutlu Belediyesi’nin Bilgi İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bostanlık Karakolu mevkii ve Urganlı Mahallesi’nde yapımını tamamladığı akarsu dolum istasyonu çalışmasına aynı yenisini henüz ilaveten, Cenup Mahallesi’ne istasyon kurdu. Namazgah mevkiinde ise akarsu dolum istasyonu çalışmalarına başlanacak. Çiftçilerin yavaş olduğu bölgelerde emanet geçirilen istasyonlarla üreticiler, merhem makinelerine su dolum işlemlerini yapabiliyor.

Turgutlu Belediyesi ekipleri, kentin çeşitli noktalarında parke zemin, tamir, asfaltlama, boyama ve bakım çalışmalarını üstelik yordam verdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla Özyurt Mahallesi Utku Sokak’ta yol kaldırma çalışmalarına başlandı. Posta tahammül işlemlerinin tamamlandığı bölümlerde ise bordür zemin çalışmaları yürütülüyor. Kocatepe Sokak’ta parke taşı döşeme çalışmaları yapıldı. Sade Yolu Gencer Pınar mevkiinde ölçülü asfalt tedarik çalışmaları kapsamında yolun zemini asfalta amade arkaç getirildi. Biçim gövde sulama birliğinin batısında vadi alan bölgenin asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Çatalköprü Mahallesi’nde yer alan futbol sahasının ise tamirat, pentür, hizmet ve yenileme çalışmalarına devir boyu bitmeme edildi.

Nöbet restorasyon çalışmalarıyla gelişigüzel parke tamiratlarına birlikte devam eden ekipler; Gökgedik Mahallesi, Ulus Caddesi ile gelişigüzel Kültürlü, Dereli, Tabiiyet, Çiler, Üzüm, Göl, Keçeciler, Karaman, Alem, Asmalı ve Sart Sokak’ta çalışmaları bitirdi.

Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise şehir genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Icraat kapsamında; Barış Manço Parkı’nın bakım ve düzenleme çalışmaları devam ederken, Turgutlu Askeriye Şubesi’nin de boyama çalışmaları tamamlandı.

Çalışmalara ilişik Turgutlu Belediye Başbuğ Yardımcısı Ahmet Daşkan, “Haber İşleri ile Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü’ne mecbur arkadaşlarımız emek mefhumu gözetmeksizin düzlük çalışmalarını sürdürüyor. Çiftçilerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak iş ve hizmetlerimize devam ediyor, kentimize akarsu dolum istasyonları kazandırıyoruz. Özveri ile çalışan kül ekiplerimize teşekkürname ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

Share: