Tüvana hayvansever yaşadığı mahalledeki kedilere “Rüya” oldu

Hatay’ın Defne ilçesinde hayatiyetli Rüya Yunus, her çevrim sokak sokak gezerek bakımını üstlendiği 33 kediyi elleriyle besliyor.

Gazi Mahallesi’nde 8 sene önce yanık halde bulduktan sonraları tedavisini yaptırdığı kediyle ortada ülfet gelişen sarih talim fakültesi öğrencisi 33 yaşındaki Yunus, o günden beri mahallesindeki sair kedilerin de yardımına koşuyor.

Yunus, herhangi bir sabahleyin kişi imkanlarıyla satın aldığı şarküteri ürünleri ile mamaları kedilere duyurmak için sokakları dolaşıyor.

Mahalledeki 33 kediye özenle vekil canlı, pres durumda olan canlıları birlikte evinin bir odasında mihman ediyor.

Gezisi sırasında parasız ve gaileli halde bulduğu kedileri veterinere götürücü Yunus, hayvan sevgisiyle komşularının üstelik takdirini topluyor.

Kediler onun, o dahi kedilerin yolunu gözlüyor

Imge Yunus, AA muhabirine, sokakta gördüğü seçkin kediye müzaheret eli uzattığını söyledi.

Gününün şişman kısmını kedilerle geçirdiğini belirten Yunus, “Onlar benim, ben onların yolunu gözlüyorum. Kedilere bakmaya benzeri ilçe sonrası araba altında artan nüzullü kedinin bakımını üstlenerek başladım. 8 yıldır birlikte ara vermeden her ahit düzenli namına onları besliyorum. Hayvanları çokça seviyorum.” dedi.

Yunus, sokakta yürüdüğünde kendisini gören kedilerin yanına geldiğini vurgulayarak, çıkmaz canlılarını amonyaklamak için ayda sayı farkı 1500 liralık harcadığını dile getirdi.

“Onlarla vakit eylemek beni mutlu ediyor”

Duygusal dostlarla sıra geçirmenin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Yunus, şöyle konuştu:

“Kediler onları beslediğim saati bildikleri için ona bakarak evimin önüne geliyorlar. Aynı saniye birlikte onlardan boşanmak istemiyorum. Kedilerin karnının doyduğunu yok etmek, onlarla espas buyurmak beni bahtiyar ediyor. Ahraz bu hayvanları koruyup kollamamız ve henüz fazla duyar olmamız gerekiyor. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla habbe tıpkısı odasını kedilere ayırdım. Sayrı ve yaralı olanlara odada bakacağım.”



Share: