Üretimevi üzere ortaöğretim: 77 okulun spor malzemeleri bu okulda yapılıyor

Üretimlik kabil lise: 77 okulun spor malzemeleri bu okulda yapılıyor

BİNGÖL – Adeta bire bir üretimevi gibi etkin Bingöl Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesinin öğrencileri, Bingöl ve Tunceli’deki toplam 77 okulun spor malzemelerini hazırlayarak hem öğreniyor hem de harçlıklarını çıkartıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı ortada yapılan protokolle, okulların kâh ihtiyaçları imdi meslek lisesi öğrencileri yoluyla karşılanıyor. Hem henüz az maliyet hem üstelik öğrencilerin el becerilerinin daha aşkın gelişmesine olanak sağlayan proje sayesinde öğrenciler de harçlıklarını çıkartmış oluyor. Bu çerçevede Bingöl Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi, Bingöl ve Tunceli’deki 39 okula basketbol potası, 38 okula ise masa topu masası yapımına başladı. Piyasaya bakarak elan ucuza mülk ettikleri ürünleri okullara yetiştirmenin gayreti içerisinde olan ortaöğretim adeta ayrımsız üretimevi üzere çalışıyor.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ahmet Komisyon, “Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptığımız protokolde Bingöl ve Tunceli’da 39 devam okulun basketbol potalarını ile 38 okulun masa tenisi masalarının üretimlerini yapıyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin halk becerisi elan çok gelişmiş olmakla alay malay harçlıklarını üstelik çıkarmış oluyor. Sülale bütçesine katkıda bulunmuş oluyorlar. Bizler Bingöl’ün alelhusus uyuşturucu ve möble sektöründeki birçok alanda öğrencileri yetiştirip açıklık eleman ihtiyaçlarını karşılamış oluyoruz. Öğrencilerimiz, buradan mezun olduktan sonraları sanayide aklık tıpkısı şekilde işbaşı eğitimlerini aldıktan sonra istihdam ediliyor” dedi.

“Amacım öz işimin sahibi görünmek”

Bingöl Patika Lisesi Uyuşturucu Bölümü öğrencilerinden Emirhan Kuyuldar, “Hem okulumu okuyorum hem bile aileme koruyucu oluyorum. Kişi harçlığımı çıkarıyorum. Amacım gittikçe kişi mesleğimi elime alabilmek ve kimseye eksikli olmamak. Özlük işimin sahibi görünmek istiyorum, hayallerim o yönde. Okulumuzda canlılık, möble, makine gibi bir nice bölüm var. Ben esrar bölümü öğrencisiyim. Çünkü bu bölümün benim üzere elan bereketli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.Share: