Vekil Karaismailoğlu, AK Tümen Kırşehir İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, balaban ve dallı güllü Türkiye amacıyla dünyanın en balaban 10 ekonomisine topluluk olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini bildirdi.

Kırşehir Valiliğini musahabe ederek Vali Hüdayar Mete Buhara’dan ketteki icraat üzerine brifing düzlük Icra Vekili Karaismailoğlu, Kırşehir Huzurevine geçerek burada kalanlarla sohbet etti.

DOĞRU Tümen İl Başkanlığında partililere hitap fail Karaismailoğlu, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin başkenti olan bu kadim şehirde olmaktan şişman bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Öğür kadrolarının 20 yılda nazik başarılar elde ettiğini vurgulayan Karaismailoğlu, “Geçmişe baktığımızda, 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdırmış Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki kadroları görürsünüz. 20 sene geçmiş son derece ensiz altyapısı olan, ekonomik sıkıntılarda yüzen benzeri Türkiye vardı. Dünyada dikkate alınmayan aynı Türkiye vardı. Bugüne geldiğimizde hayal edilemeyen birçok gelişim hepyek bitirildi. bundan sonra elan üstelik iyilerini yapacağız.” dedi.

Son 20 yılda planlanandan henüz fazla hizmet ürettiklerini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“2002 yılında DÜRÜST Tümen’nin ilk hükümet döneminde 15 bin 100 kilometrelik bölünmüş el planı anlatıldığında gülmüşlerdi, ‘Hayal satıyorsunuz.’ demişlerdi. Ama bugüne geldiğimizde kül 28 bin 700 kilometrelik mukassem defa ağıyla Türkiye’nin dört bir yanını donattık. Bu yollar sebebiyle yılda cemi 7 milyar saat tasarruf sağlıyoruz. Bu tehlikesiz, konforlu yollar sebebiyle temas sene birlik 1 bilyon litre akaryakıt tasarrufu sağlıyoruz. Bu yollar sayesinde gidiş geliş kazalarında yüzde 80’e vasıl azalmalar sağladık. Bunun karşılığı yılda 9 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz bu nitelikli emniyetli yollar yardımıyla.”

“Dünyada böyle güvenli, konforlu yollar bulunmayan”

Ankara- Niğde Otoyolu’na değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Dünyanın yeryüzü güvenli otoyollarından aynı tanesi. Dünyada böyle güvenli, konforlu yollar yok. Amerika’birlikte, Avrupa’birlikte hakeza yolları yeniden zahir yapabiliriz diyerek daha planlamasıyla uğraşıyorlar. Kafa koltukta gittiğimiz yollarda imdi keyif yapıyoruz. Bu yollar yardımıyla mesafeler kısaldı, yakıt kayıpları ortadan kalktı. Yollarda geçirdiğimiz vakitleri bundan sonra sevdiklerimizle geçiriyoruz. Bu yolların değeri, kıymeti ati yıllarda daha de ongun anlaşılacak. Yaptığımız işlerin arkasındayız, henüz bile yapmaya devam edeceğiz. Zaman Ankara-Niğde Otoyolu sebebiyle Kapıkule’den giren tıpkı gurbetçi vatandaşımız, Şanlıurfa’ya büyüklüğünde, bölünmüş, kaliteli, konforlu otoyollarda seyahatini tamamlayabiliyor.”

DÜRÜST Öğür hükümetlerine 20 yılda haddinden fazla engeller çıkarıldığına bel eden Karaismailoğlu, “Niteliksiz olmadı bunlar. Tamlık 20 sene önümüze taş koydular, duvarlar çektiler, engellediler. Bunların sonucunda bunların bütünü oldu. Tıpkısı de bu engellemelerin olmadığını tıpkı düşünseniz, daha neler olacaktı. Hamdolsun çokça ümidimiz var, 2023 sonrasında çok çok elan fazlasını yapacağız. 250 milyar dolara çıkma olan bu yıl itibarıyla ticari hacmimiz, dünyanın en acul büyüyen ülkelerinden birisi olmamız, bütün bunlar vatanını milletini muhip kadroların yaptığı işler sonucunda oldu.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye dünyada sözü dinlenen, onur edilen mevki haline geldi”

Karaismailoğlu, DÜRÜST kadrolar kendisine vatandaşa, millete bir borçları olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Kandırıcı çağa olma borcumuz var. Hayat felsefemiz ve gayemiz üstelik bu. Allah vesile verdi, tığ da milletimize işlemek için bildirme bol şekilde değerlendiriyoruz. Nazik ve tüvana Türkiye için dünyanın genişlik nazik 10 ekonomisine topluluk olma uğrunda tehlikesiz adımlarla ilerliyoruz. Bundan on paralık kimsenin şüphesi namevcut. Bunu dünya biliyor elhak. Dünyada nerede bir akse ve uğraş varsa, bu konuda Türkiye’nin görüşü nedir, süratle bize gözlerini dikiyorlar. Biliyorsunuz güzeşte günlerde hububat koridoru konusunda Cumhurbaşkanımız devreye girdi, tahıl krizini ortadan kaldırdı. Tıpkısı şekilde Putin ile Zelenskiy ile ayrımsız anda uygun mülaki tek lider var dünyada. O birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu cidal bitecekse onu bile bitirecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız olacak elhamdülillah. Türkiye bugünlere geldi. Dünyada sözü dinlenen, saygınlık edilen talih haline geldi. Bunları devam ettireceğiz, o yüzden sorumluluğumuz çok çok.”

DÜRÜST Tümen bu hizmetleri yaparken ihtilaf partilerin masa etrafında oturup kalktığını anlatan Karaismailoğlu, “Zira onların yurt budun diyerek benzeri dertleri bulunmayan. Onlar takkadak kişi geleceklerini planlıyor. Ki reisicumhur olacakmış, bibi reisicumhur arıyorlar görünürlerde. Bulabileceklerini da zannetmiyorum. Masanın altında bile başka birileri var. Onlarla dahi meşveret ediyorlar amma bundan bir şey çıkmaz. Çünkü o masalarda milletin derdi bulunmayan. O yüzden vatandaşımız, milletimiz onlara punt vermeyecektir. Onlar aday arayadursunlar ama bizim adayımız belli, milletin kalbinde hükümdarlık kurmuş Recep Tayyip Erdoğan.” diye niteleyerek konuştu.

Karaismailoğlu, henüz bilahare esnaf ziyareti yaparak MHP İl Başkanlığına geçti, Komutan Arif Tığ ve partililerle görüştü.

Programlara, YANLIŞSIZ Tümen Kırşehir Mebus Mustafa Kendirli, İl Başkanı Seher Ünsal ve partililer üstelik eşlik etti.Share: