Vekil Kasapoğlu, Bolu’da olimpik yüzme havuzu açılışına katıldı Açıklaması

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, imkanları güçlendirip sportmen yetiştirerek, tesis yaparak Türkiye’yi aynı spor ülkesi haline getirdiklerini söyledi.

Bolu’dahi olimpik yüzme havuzu açılışı zımnında planlı törende mütekellim Kasapoğlu, vatandaşların, gençlerin ve sporcuların seçme şeyin yer iyisine müstahak olduğunu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bildirme iyisini ortaya koymaya çalıştıklarını kaydetti.

Yarının şampiyonlarının bu tesislerde yetişeceğini dile getiren Kasapoğlu, Türkiye’nin 21 sene süresince Cumhur Reisi Erdoğan öncülüğünde eğitimden sağlığa, spordan ulaşıma metanetli çokça alanda düzeltme gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Yatırımlar ile reformların mürekkebinde inanç, gayret, göz nuru, alın teri, çalışma, millete olan korelasyon, amor olduğunu nâkil Kasapoğlu, bu aşkla hep birlikte daha canlı ve gönençli yarınlara koştuklarını aktardı.

Kasapoğlu, Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’yi elan de ileriye almak için heyecanla, gururla yürüdüklerini belirterek, “Sulu oyunları bozmuş, kendi göbeğini kendi kesen aynı devlet olmanın gururuyla yürüyoruz. İnsanlığın umudu, mazlumların sığınağı benzeri büyüklük olma, tarihten gelen sorumluluğu elan de ötelere, bakir nesillere nakil farkındalığıyla yürüyoruz.” dedi.

Güçlü şehirlerin yaşayan toplumları beraberinde getirdiğine belen eden Vekil Kasapoğlu, şehirleri sportif, toplumsal ve kültürel imkanlarla güçlendirirken, vatandaşlara üstelik kısık kazandırdıklarını anlatım etti.

Türkiye’nin gelişigüzel yerindeki spor tesisleri, yurtlar ve bilgisizlik merkezlerinin vatandaşları karşılayacak nitelikte ve standartta olduğunu dile getiren Kasapoğlu, 20 sene geçmiş yarışacak sporcu da bulamadıkları branşlarda zaman rekor üstüne rekor, madalya üzerine madalya geldiğini anlattı.

Kısıtlı imkanlardaki ensiz binalarının bugün otel konforu ve elan dip standartlarda bakım verdiğine işaret fail Kasapoğlu, niceliği büyüklüğünde niteliğiyle bile benzersiz olan bu mikro yapısının, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü, kudretini, tüvana odaklı envestisman anlayışını ortaya koyduğunu vurguladı.

Nazır Kasapoğlu, Bolu’dahi 2002’bile 16 olan cahillik ve spor tesisi envanterinin 50’yi geçtiğini, olimpik yüzme havuzunun envantere kazandırılıp halkın kullanımına sunulduğunu belirterek, “İmkanları birer birer güçlendirip, spora erişimi kolaylaştırarak, sportmen yetiştirerek, yapılış yaparak, temas etmek ilmek işleyerek Türkiye’yi tıpkısı spor ülkesi haline getirdik.” diyerek konuştu.

Salgın döneminde 5 milyon öğrenciye yüzme eğitimi verdiklerini belirten Kasapoğlu, açılışı yapılan tesiste kullanılmamış yıldızların yetişeceğine inandığını kaydetti.

“(İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü) Bu bire bir kıvrılma”

Kasapoğlu, Milli Yetişek Bakanlığı ile imzaladıkları “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” çerçevesinde antrenörlerin ilkokullarda görevlendirilmesiyle, öğrencilerin çıkışlı olmadan ilk bir spor branşını öğrenmelerini sağlayacaklarını anlattı.

Çalışmanın haddinden fazla bulunmaz olduğuna bel fail Kasapoğlu, “Bu ne girmek? Herhangi Bir çocuğumuzun ilkokuldan ayrımsız spor branşını çok mebzul kademe bilerek çıkışlı olması girmek. Bu tıpkısı bükülme. Bu, ülkemizin bugünleri, yarınları namına etkisini, başarısını daha hareketli hissedeceğimiz benzeri devrimin evvel etabı. Bu çalışmaların meyvelerini çokça güdük sürede bu çaplı gençlerimizle gelişigüzel toplayacağımıza gönülden inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Gençlerin ve çocukların yarınlara dayalı hayallerini büyütebilme arzusuyla çalıştıklarını aktaran Kasapoğlu, Türkiye’nin medeniyet kervanını gine gençlerle birlikte ebediyen yürütmeye bitmeme edeceklerini dile getirdi.

Konuşmanın ardından Icra Vekili Kasapoğlu, Ilbay Erkan Kılıç, YANLIŞSIZ Fırka Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ile Ikbal Işıklı, DOĞRU Öğür İl Başkanı Suat Güner, kat müdürleri, alım amirleri, sporcular ve antrenörlerin katılımıyla olimpik yüzme havuzunun açılışını yaptı.

Kasapoğlu ve tören düzeni üyeleri, henüz sonradan havuzda incelemelerde bulunup, yetkililerden vukuf aldı. Delege belgesi verdiği sporcularla yadigâr fotoğrafı çektiren Kasapoğlu, antrenörlerle basına ilişkin toplantı gerçekleştirdi.

Share: