Yahşihan’da depremzedelerden akarsu abonelik ücreti alınmayacak

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilçeye alışılmak isteyen depremzedelerden su abonelik ücreti alınmayacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, bağlanmış açıklamasında, depremden sonradan ilçeye gelen depremzedelerin habitat süreçlerini kolaylaştırmak adına kâh kararlar aldıklarını belirtti.

Bu kapsamda depremzedelerden akarsu aboneliklerinde abonelik ve antlaşma ücreti alınmayacağını nâkil Türkyılmaz, şunları kaydetti:

“Depremin getirdiği büyük yıkımın farkındayız. Şahsen gittik ve depremzede vatandaşlarımızla maddi ve manevi yıkımı yaşadık. Mağdurluk yaşamış ve ilçemize yerleşme imkanı bulmuş vatandaşlarımıza yaşamlarında basitçe hatırlamak için hakeza ayrımsız uygulamaya geçtik. Bire Bir zamanda su bedelinde dahi yüzde 50 indirim uygulayacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimiz AFAD’dan depremzede belgelerini almaları ve kimlikleriyle belediyemizin Su ve Taşınmazlar Birimi’ne gelmeleridir. Herhangi Bir antlaşma kendilerinin birlikte olacağız. Bu el günleri birlikte atlatacağız.”

Share: