Yalova haberi… Turgutlu Belediyesi Kadın Basket Takımı Hdı Sigorta Yalova Vıp Karşısında 94-87 Galip Geldi

Turgutlu Belediyesi Eş Basket Takımı, Türkiye Kadınlar Basket Ligi’nin (TKBL) 5. hafta karşılaşmalarında HDI Sigorta Yalova VIP ile oynadığı maçı 94-87 kazanarak eke tıpkısı galibiyete imza attı.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Manisa’nın biricik avrat basketbol takımı adına uğraş eden Turgutlu Belediyesi Eş Basketbol Takımı ligdeki ikinci galibiyetini aldı. HDI Sigorta Yalova VIP Takımı’nı evinde mihman fail Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, rakibini 94-87 aşınmış ederek sahada gülen yan olmayı başardı. Maçın esasen sonuna kadar mücadeleyi elden bırakmayan Turgutlu Belediyesi Kadın Basketbol Takımı’nda zeybek Yasemin Gün 24 sayı 12 ribaund, Fatma Vuzuh İçaçan 18 nüsha 12 ribaund ile savunmada ve hücumda yıldızlaştı. Istek Topdemir 14 suret, 10 asist, Şule Denizköpüğü 14 benzer, Gözde Yürük 10 sayı, 4 ribaund ile maçın özge skorer isimleri oldular. Takımın yıpranmamış transferi Dunja Buzadzin ise 8 suret, 6 ribaund ile takımın galibiyetine ulama sağlayan tıpkısı diğer ölümlü oldu.

TURGUTLU BELEDİYESPOR EKİBİNE TRİBÜNDEN BINDI

Saika Beyazıt Spor Salonu’nda oynanan Turgutlu Belediyespor-HDI Sigorta Yalova VIP maçını Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Belediye Başbuğ Yardımcısı Fırat Honaz, eşi Nazan Honaz, Turgutlu Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Turgutlu Uray Komutan Yardımcısı Âlem Erbaş, Turgutlu Belediyespor Umumi Heyet Üyesi ve Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Hale Bozdemir ile ofis müdürleri izledi.

“GALİBİYETİ SERİYE DÖNÜŞTÜRMEYİ HEDEFLEYEREK ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARI ARKA ARKAYA BÜRÜMEK İSTİYORUZ”

Turgutlu Belediyesi Karı Basketbol Takımı Başantrenörü Gökhan Aşıcı, “Yalova VIP Takımı ile oynadığımız maç sonucunda aldığımız yengi takımımızın maneviyat ve motivasyonunun yükselmesi adına haddinden fazla ongun geldi. Sezona hangi yazık ki düşündüğümüz ve planladığımız kabilinden başlayamadık ancak kazandığımız bu maçla ne kadar dinç ve iştahlı olduğumuzu göstermiş olduk. Bu galibiyeti seriye dönüştürmeyi hedefleyerek önümüzdeki maçları peş peşe örtmek istiyoruz. Maçımızda bizi serbest bırakmayan taraftarlarımıza ise ayrıca teşekkürname ederiz” dedi.

“YAŞAMIŞ OLDUĞUMUZ AKSAKLIKLARI VE ŞANSIZLIKLARI BU MAÇLA SONA ERDİRDİĞİMİZE İNANIYORUM”

Turgutlu Belediyespor Başkanı ve Turgutlu Şehremaneti Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Öncelikle sahada edinim hedefiyle hırsı ve mücadelesinden vazgeçmeyerek bu fena hâlde galibiyeti getiren oyuncularımızı ve ustalık ekibimizi tebrik ediyorum. Yaşamış olduğumuz aksaklıkları ve şansızlıkları bu maçla sona erdirdiğimize inanıyorum. Çok domuzuna, ateşli bir karşılaşma izledik. Takımımıza oynayacağı diğer maçlarda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Share: