Yeşilayın gönülleri sağlıklı nesiller amacıyla çalışıyor

Yeşilay Erzurum Büro Başkanı Mevlüt Doğan, kentte bugüne büyüklüğünde kendilerine 400’e andıran başvuru yapıldığını belirtti.

Palandöken Kayak Merkezi’ndeki aynı otelde basın mensuplarıyla ayrımsız araya gelen Yeşilay temsilcileri ve yöneticileri, yapılan çalışmalar hakkında vukuf verdi.

Doğan, burada yaptığı açıklamada, kentte 500 gönüllünün bakım verdiğini, Yeşilay yerine dünyaya denk bir iş yürüttüklerini aktardı.

Türkiye’nin değme şehrinde vadi alan Yeşilay müşavirlik merkezlerinin özverili benzeri şekilde çalıştığını anlatım eden Doğan, şöyle konuştu:

“Kötü, etil alkol, metal, keriz ve internet bağımlılığı kabil sorunlar işlek kişilere ücretsiz ruh bilimsel ve toplumsal bindi hizmeti veriyoruz. Gönüllülerimiz toplumda balaban bir faaliyet yürüterek, dünyaya benzer yapılanma edecek say içerisinde. Bu süreçte bağımlının eş ve yakınlarına birlikte sürece karışma ederek bozulan yaşam düzenlerinin onarılmasına bindi veriyoruz.”

Doğan, okullara müteveccih sigara etil alkol ve husus denemiş evet de kullanan öğrencilere yönelik bile himmet yürüttüklerini söyledi.

Projeler kapsamında yarışmalarda düzenlediklerini ifade fail Doğan, “Yeşilay adına, ‘dosdoğru nesil zinde gelecek’ ve yetenek yarışması, ‘benim kulübüm Yeşilay’ projeleriyle çocuklarımızı bağımlılıklardan uzak burulmak amacıyla çok sayıda proje yürütüyoruz. Erzurum’birlikte 2021’in teşrinisani ayından itibaren 400’e andıran müracaat aldık. 500 gönüllümüz var ve başta çocuklarımız oluşmak üzere toplumda bağımlılıkla savaş herkese fariza düştüğüne inanıyoruz.” dedi.

Yeşilay Izleme İletişim Müdürü Dinamit Güller Ünal üstelik bağımlılıkla savaşım konusunda yapılan çalışmalarla ilişik yerine tıpkısı yemek yaparak, matbuat mensuplarından icraat için bindi istedi.

Share: