Zaman aşımına 3 dönem kaldığında yakalandılar

Olay, 14 Temmuz 2001’de Üsküdar, Kiraztepe Mahallesi’nde meydana geldi. Aşçı Ramazan Katarakt 7 yerinden bıçaklanarak, çarşafla boğularak öldürüldü. Olayla ilişkin o çevrim yapılan çalışmalarda, bir etiket ve 3 ayrımlı pus izine rastlandı.

Mevcut kimliğin sahibinin ifadesine başvuruldu. Daha ilk kimliğini kaybettiği ve kaybolma ilanı verdiği antrparantez üstelik olay günü İstanbul’bile olmadığı anlaşılınca azade kaldı. Parmak izlerinin sahipleri bulunmayınca dosya rafa kaldırıldı.

Asayiş Ofis Müdürlüğü Kıya Masası ekipleri o cinayetle ilgili dosyayı baştan raftan indirdi. Yapılan araştırmalarda o ahit kâin kimlik üzerine bire bir telefon kartı alındığı tespit edildi. Telefon kartını düz kişinin eşiyle görüştüğü belirlendi. Şüphelinin yaptığı görüşmeden kimlik kartından merkez düz kişinin Yunus B. olduğu tayin edildi. Yunus B.’nin kimliği askerlik yaptığı tam arkadaşından çaldığı öne sürüldü.

PARMAK İZLERİ EŞLEŞTİRİLDİ

Kıya Masası polisleri o aktarılma kâin pus izleriyle ilişkin baştan mukayese yaptı. Türkiye’dahi alınan tekmil parmak izlerinin kayıtlarının tutulduğu APFİS sitemi üzerinden yapılan eşleştirmelerde 2 bed de belirlendi. Pus izleri eşleşen R. A. (44) ve S.E. (43) de gözaltına alındı.

BİRİ TUTUKLANDI

Araştırmaların arından kıya davasında 20 yıl olan ant aşımına 3 çevrim kala polis güçleri operasyon düzenledi. R.A. tutuklanırken, Y.B. üzere ocak hapsi uygulandı. Arkadaşının kimliğini çalaran S.E. ise adli taharri şartıyla erkin bırakıldı.

Share: