630 depremzede öğrenci, eğitim bilimi yılının ikinci dönemine başladı

630 depremzede mektepli, terbiye yılının ikinci dönemine başladı

153 bin öğrenci ve 10 bin öğretmenin ders başı yaptığı kentte 630 depremzede öğrencide eğitime katıldı

İl Milli yetişek Müdürü Miraç Sünnetci’den depremzede öğrencilerle ilgili mefret açıklama:

“Bire Bir çocuğumuzu bile eğitim bilimi öğretimden yoksun bırakılmadı”

AFYONKARAHİSAR 153 bin mektepli üzere ibret zilinin çaldığı Afyonkarahisar’da 634 depremzede mektepli de kullanılmamış okullarında ikinci dönemin önceki dersine girdi.

Sınırlı genelinde 11 diyar dışında 2022-2023 eğitim bilimi ve talim yılının ikinci dönemi başladı. Site genelinde kısaca 153 bin mektepli ile birlikte yaklaşık 10 bin hoca üzere ikinci döneminin ibret zili çaldı. Sömestr tatilinin hareket felaketinden ekolojik ortam 15 ahit uzamasının arkası sıra okullarına kavuşan öğrencilerin bir hayli coşkulu oldukları gözlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Mimar Sinan Patika ve Teknik Küçük Asya Lisesi’nde depremzede öğrenciler amacıyla oluşturulan sınıfları gezerek ekol idarecilerinden bilgiler aldı. Depremzede ailelerin kaldığı Tınastepe Mektepli Yurdu’nun kolaylıkla yanı başındaki okulda ilköğretim 1, 2, 3 ve 4’ncü derslik öğrencileri üzere oluşturulan sınıflarda torunlar eğitime başladı. Kette eskimemiş dönemin başlaması ile ilgili açıklamalarda mevcut Sünnetci, “Afyonkarahisar ilimizin genelinde 153 bin örgün ve açık öğretimdeki öğrencilerimizle bunların 13 bini sarih tedris. 141 bin üstelik örgün eğitimde olan anasınıfında liseye kadar olan çocuklarımızın sayısı. Tahminî 10 bin öğretmenimizle ve zaman buradaki sınıfta bu sene 6 Gücük Ay tarihinde meydana gelen depremden sonradan ilimize mihman yerine gelen kısaca 8 bin aileden 630 öğrencimiz var. O evlatlarımızı özlük evlatlarımızın adına koyarak çocuklarımızla ait çalışmaları tamamladık. 634 öğrenciyi kaydettik. İlimize mevrut ayrımsız çocuğumuzu dahi eğitim öğretimden mahrum bırakılmadı. Bu çocuklarımız şuanda zarfında Mimar Sinan ve Mesleki Anadolu Lisemizin bünyesinde 4 kıta beş açtık. Bire Bir zamanda tıpkısı anasınıfımızı açtık” dedi.

“634’üde şuanda sınıflarda yetişek öğretime başladı”

Çocukların yetişek giderlerinin hayırseverler aracılığı ile karşılandığına ilgi çeken Sünnetci açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bu okulumuzu seçtik, süfli çocuklarımız ailelerinden çok çok uzaklaşmasın ve keder duymasınlar diye yeğleme ettik. Anında taraf tarafta mevcut Tınaztepe KYK yurdunda barının vatandaşlarımızın çocuklarını buralara yerleştirdik. Şuanda Afyonkarahisar ilimize gelen anahtar yaptıran el genelinde ilçelerimiz dahil 634 öğrencimizin 634’üde şuanda sınıflarda eğitim öğretime başladı.

Ben Afyonkarahisar hayırseverlerine haddinden fazla teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın mecmu kırtasiye ve çanta gibi ihtiyaçlarını karşıladılar. Onlara yeniden teşekkürname demek istiyorum.”

Share: