Adıyaman’da “familya okulu” eğitimleri verilmeye başlandı

Milli Terbiye Bakanlığı’nca 7 ilde uçucu namına makbul Sülale Okulu Projesi eğitimleri Adıyaman’de başladı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle uçman uygulaması İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Şanlıurfa ve Erzurum’de başlayan Karı Okulu’nun programları kapsamında yetişek alan 10 pedagog kente gelerek burada İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü personellerine eğitim vermeye başladı.

İMKB İlköğretim Okulu’nda tıpkı araya gelen öğretmenler, 4’er saat “sosyal ve can maharet gelişimi”, “sülale içi bildirişim becerileri”, “akran ilişkileri”, “şuurlu ve güvenli teknoloji kullanımı”, “patırtı ve stres yönetimi”, “aktöresel aksiyon” ve “metin tagaddi ve fiziki etkinlik”, 2’şer saat “tabiiyet” eğitimleri almaya başladı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdür Muavini Mehmet Altındal, AA muhabirine, projenin füru ile veliler arasında elan zinde bildirişim kurulması yönünde alçak bir aktiflik olduğunu belirtti.

Altındal, şöyle konuştu:

“Kestirmece 600’ün üstünde öğretmenimizi eğitime aldık çıktı da velilerimizin eğitimine başlayacağız. Hedefimiz 15 Eylül’e kadar 4 bine mümasil veliye duyulmak. Meyan ayının böylece inşallah 20 bin veliyle bu işi tamamlamayı planlıyoruz. Buradaki amacımız velilerimizin öğrencileri ile daha dosdoğru bildirişim kurmalarını ve henüz dimdik yönlendirmelerini sayısal ortamın ortaya koymuş olduğu dokuncalı kilolu alanlardan ırak durması hususunda neler yapmaları üzerine bilgilendirme yarmak.”Share: