ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneğinden hanende Gülşen’e reaksiyon

ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, şarkıcı Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih hakaret ve iftira içeren ifadelerine tepki gösterdi.

Grup namına dernek binası uğrunda gazetecilere açıklamalarda mevcut Topluluk Başkanı Erek Korkmaz, mortocu hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin gelişigüzel soy ayrıştırıcı yaklaşımlardan ırak ve bed tavırların karşısında durduğunu, bu okulların temas türlü politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini tamlayan Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması, toplumu alenen kin ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, insan olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Tığ burada bu mevzuyu savunmaya çıktık ama bu maslahat ayrımsız adamlık meselesidir. Bu kötü ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına motamot reddetme ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından ufuk kendisini acul kınıyoruz. Zaman imam hatip okullarımızda okuyan yaklaşık tıpkısı buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan çıkışlı olanları dikkate aldığımızda on milyona mail tıpkısı kitleyi bed iddialarla itham etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, ahbaplık önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna haddinden fazla açık ve bariz tıpkısı şekilde duyuruyoruz.”Share: