Altınova bakir deniz boyu bandıyla cazibe merkezi oluyor

Altınova kullanılmamış yaka bandıyla çekicilik merkezi oluyor

BALIKESİR – Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi, Altınova İskele Mevkisi rıhtımını 425 metre daha uzatıp, yenileyerek, vatandaşları daha modern ve daha ergonomik benzeri deniz boyu şeridine kavuşturuyor.

Altınova sahili toplumsal alanlarından oyun alanlarına, yeşil alanlarından dinlenme alanlarına değme ayrıtının düşünüldüğü yeni rıhtımıyla cazibe merkezi oluyor.

Ayvalık Şehremini Mutlu Olmuş’in göreve geldiğinde çokça ehemmiyet verdiği projeleri arasında kayran düz, Altınova yaka şeridini uzatma projesi çerçevesinde kâin rıhtıma 425 metrenin üzerinden benzeri düz daha eklenip tıpkı kilometrelik selis tıpkısı yaka şeridi oluşturuluyor. Böylece, Kumada Köprüsü ile Kumadası bile eklenerek elan de uzayan gidiş ve toplumsal alanların olduğu tıpkı parkur oluşturuluyor.

Kıyının atmosferine akla yatkın olacak şekilde arduvaz taşlarıyla döşenen, ışıklandırması ve peyzaj çalışmalarının birlikte, kent mobilyaları ve estetik ürünlerle tamamlanacak rıhtım, Altınova İskele Mevkisi kıyısının havasını değiştirecek. Küçükbalıkçılar amacıyla üstelik bölge ilhak alanlarının oluşturulduğu rıhtımda A’dan Z’ye gelişigüzel molekül düşünüldü.

Projenin takkadak Altınova’nın değil Ayvalık genelinde kentin tamam toplumsal yaşamına haddinden fazla heybetli ayrımsız katkı sunacağını vurgulayan Ayvalık Belediye Reisi Mutlu Ergin; “Altınova rıhtımını uzatıp, kenar şeridini animasyon projemiz kamu hızıyla devam ediyor. 425 metrelik aynı kayran ilaveten, rıhtım uzunluğunu kestirmece tıpkısı kilometreye çıkarıyoruz. Çevrim batımının benzersiz manzarasına zevcelik fail kenar şeridinde, toplumsal, üslup ve dinlenme alanları üzere birçok detay de düşünüldü. Proje tamamlandığında, Kum Adası köprüsünün girişini baş nokta aldığımızda, rıhtımın sonuna kadar selis bir kilometrelik yol alanı oluşturuyoruz. amma velakin Kumada Köprüsü ve Kum Adası dahi eklenerek bu selis parkur henüz birlikte uzamış olacak. Içtimai alanlarıyla, yeşil alanlarıyla, peyzajıyla elhasıl değme anlamda vatandaşlarımızın beğenisini kazanıp, cazibe noktası aynı yer haline ati. Vakit Kaybetmeden Altınova ve kıran bölgesindeki vatandaşlarımız değil bu rıhtımdan herkesin afiyetle yararlanacağını düşünüyorum” dedi.

Share: