Balıkesir’de zincirleme kaza! Tonlarca ağırlıktaki kağıt ruloları araçların üzerine düştü

Edremit’in Islakkarga Cumhuriyet Mahallesi Çamlıbel kavşağında E87 karayolu üzeri Çanakkale Edremit istikametinde rappadak fazla sayıda komütatör kırmızı ışıkta beklerken sürücülüğünü Recep S.’nin yaptığı 06 CUF 858 plakalı tır duramayarak önündeki 45 AFP 116 plakalı tıra çarptı. Çarpmanın etkisi ile tır dorsesindeki değme biri 3 buçuk titrem ağırlığındaki kağıt rulolarının etrafa savrulması ve tırın öne akıllıca savrulması ile 10 AHN 100 plakalı makine, 45 AFP 116 plakalı tır, 10 M 15017 plakalı site üzere arızi minibüsü, 58 UE 315 plakalı otomobil, 10 KA 570 plakalı araba, 10 HALK 370 plakalı makine müteselsil kazaya karıştı.

YARALILAR HASTANELERE GÖNDERME EDİLDİ

Kazada 06 CUF 858 plakalı tırın şoförü Recep S. yaralanarak Edremit Azamet Hastanesine atif edildi. Farklı araçlarda bulunan Sevimli H., Aslı Ö., Nurgül Cansu O., Rüya Gül A. ve Kaynak U. de belli belirsiz yaralı namına Edremit’teki çeşitli hastanelere irsal edildiler. Yaralılara önce engelleme Edremit İtfaiye Ekip Amirliği Istirdat Timi vasıtasıyla yapıldı.

ŞANS ESERİ KURTULDU

Kazada tır dorsesinde mevcut ve temas biri 3 buçuk ton ağırlığında olduğu öğrenilen dev kağıt ruloları ise bire bir otomobilin konusunda düştü. Şans eseri kağıt rulosunun altında mütezayit araçtaki sürücü belli belirsiz yanık adına kurtarıldı. Uyanık ve Havza Gidiş Geliş Ekipleri bölgede serbest asayiş önlemi aldı. Karayolları ekipleri ise İzmir Çanakkale Karayolundaki trafik akışının sağlanması amacıyla pahal ceht sarfiyat etti. Kaymakamlık ile ait Edremit Dideban Cumhuriyet Altını Savcılığı sormaca başlattı.

Share: