BBP Umumi Başkanı Destici’den Kavim İttifakı’na “HDP” eleştirisi Açıklaması

Iri Angajman Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kavim İttifakı’nı eleştirerek, “Demin diyorlar evet ‘HDP’nin olduğu masada olmayız’ evet HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda yanında pekâlâ tıpkısı ofis başkanlıkları yapıyorsunuz, elbette genel müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Eğer samimiyseniz bire bir tavrı orada dahi koyacaksınız.” dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde gündeme ilgili basın toplantısı düzenledi.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yapılan hamle sonrasında HDP’nin “sefihane ayrımsız izah” ile konuyu geçiştirmeye çalıştığını belirten Destici, ayrımsız tavrı CHP, İYİ Parti ve 6’lı masada oturan başta siyasi parti genel başkanları kalkmak üzere, sözcülerinin dahi “tıpkı zaman geçmiş dışarıya çıksın ve canlı siyasete dahil olsun” dedikleri Selahattin Demirtaş’tan birlikte duyduklarını söyledi.

BBP Genel Başkanı Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konunun bire bir apayrı detayı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2013’te hazırladığı ‘dünyanın sunma büyük gazeteci hapis Türkiye’ başlıklı tutuklu gazeteciler raporunun, CHP’nin yörüngesindeki sözüm ona iyi partilerin Türkiye’yi elbet benzeri uçuruma sürüklemeye çalıştıklarının tıpkı sefer elan ortaya çıkması oldu. CHP’nin söz konusu raporu, gazetecilere yıldırıcı muamelesi yaptığı gerekçesiyle Türkiye’yi uluslararası kuruluşlara şikayet ediyordu. O raporda sanki gazetecilerden biri, iki periyot evvel Mersin’birlikte polisimizi tafsilatlı namlulu silahlarla taradı ve çantasındaki bombayı patlattı. Bir yurt haini CHP’nin gazetecilere terörist muamelesi yapılıyor diye yabancı ülkelere şikayet ettiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin alp aynı polisini martir etti.

Herkes aklını başına alsın ve biz Türkiye’birlikte ‘gazeteciler tutuklanıyor’ ve ‘mevkuf gazeteciler raporunu’ açıklayan CHP’ye diyoruz ki, şayet sizde biraz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığına, birliğine, bütünlüğüne inanç varsa ve şehidimizin ailesine baktığınızda yüzünüz kızaracaksa, milletten defo dileyiş büyüklüğünü tayin vasfına sahipseniz, Meclis’te çıkacak, aynı matbuat toplantısı düzenleyecek, ‘Tığ kavisli yaptık, Türk milletinden ve şehitlerimizin ailesinden kusur diliyoruz’ diyeceksiniz. Biz bunu bekliyoruz.”

“Nerede CHP kazanmışsa orada HDP var”

Mersin Belediyesi Matbuat Kitap ve Halkla İlişkiler Kat Başkanı yerine fariza eden, başlangıçta BDP Toroslar İlçesi Insan Başkanının birlikte içinde bulunduğu 18 personelin benzeri müddet önce gözaltına alındığını hatırlatan Destici, şu değerlendirmeyi yaptı:

” PKK’nın partisi HDP’nin domestik seçimlerde Budun İttifakının CHP’li adayına verdiği desteğin karşılığını olağandan almış gözüküyor. HDP yerel seçimlerde verdiği desteğin karşılığını Ankara’birlikte da aldı, İstanbul, Mersin Ağacı, Antalya’üstelik, Adana’de aldı ve İzmir’bile aldı ve nerede CHP kazanmışsa orada HDP var. Bire Bir genel müdür CHP’den, bir umum müdür HDP’den, tıpkı umum müdür İYİ Öğür’den, bir ofis başkanı CHP’den, tıpkısı daire başkanı HDP’den, tıpkı ofis başkanı İYİ Parti’den. Demin diyorlar ya, HDP’nin olduğu masada olmayız, peki HDP’nin olduğu belediyelerde, binalarda yan yana kuşkusuz ayrımsız daire başkanlıkları yapıyorsunuz pekâlâ genel müdürlükleri paylaşıyorsunuz. Eğer samimiyseniz ayrımsız tavrı orada üstelik koyacaksınız.”

Share: