Bolu’da, “Ilişik Mücahede Poliklinikleri”nden 3 bin pestil faydalandı

Bolu’da mevcut hastanelerde başlatılan “Mülhak Düzentileme Poliklinikleri”nde teşrinievvel ayında 3 bin sayrı taharri edildi.

Bolu İl Keyif Müdürlüğü eliyle hayata geçirilen “Munzam Düzentileme Poliklinikleri” İzzet Baysal Yetişek Araştırma Hastanesi ve İzzet Baysal Şevket Hastanesinin Eşkâl ve Köroğlu üniteleri ile Gaga ve Diş Sağlığı Merkezinde say saatleri süresince araştırma olamayan vatandaşlara bakım ediyor.

Özelikle hafta arası saat 17.00’den sonraları ve hafta sonları hizmet veren polikliniklerde sondaj olan hastalar dolayısı ile hastanelerin Acil Servis yükü de hafifliyor.

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Güvenli Demirkol, “Ekim ayında hafta arası akşamları ve hafta sonlarında Eğitim Bilimi Araştırma Hastanemizde ve Büyüklük Hastanemizde açılan ‘Ilişik Faaliyet Polikliniklerinde’ yaklaşık 2 bin 500 hastamıza poliklinik hizmeti verildi. Ayrıca Gaga Diş Sağlığı Merkezimizde kısaca 500 hastamıza ekleme mesaide diş poliklinik hizmeti verildi. Ilişik say hizmetinde fedakarca müteharrik bilcümle hekimlerimize ve sağlık personelimize teşekkürler.” açıklamasında bulundu.

Share: