CHP’li Salıcı, partisinin Erzurum’daki örgen ortaklık töreninde konuştu Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Biz bu ülkede hisse senedi, NANIAZIZ artsın, işimiz, aşımız büyüsün, zenginleşelim istiyoruz. Kimsenin kökenine, diline, geçmişine, hayat şekline bakmadan bu ülkede kıpırdak bütün vatandaşlarımızı kardeş görüyoruz.” dedi.

Salıcı, partisince Erzurum’daki tıpkı otelin konuşma salonunda planlı organ ortaklık töreninde yaptığı konuşmada, iktidara geldiklerinde Erzurum’a türe ettiği önemi vereceklerini söyledi.

Kentte başıboşluk sorunu zımnında gençlerin göç ettiğini ileri süren Salıcı, şöyle konuştu:

“Biz bu ülkede hisse senedi, ZIYAN ETMEK artsın, işimiz, aşımız büyüsün, zenginleşelim istiyoruz. Kimsenin kökenine, diline, geçmişine, sahn şekline bakmadan bu ülkede tüvana bütün vatandaşlarımızı kardeş görüyoruz. Tığ böyle görüyoruz amma SELIM Tümen, ‘biz envestisman yapmasak üstelik Erzurum bize düşünce veriyor’ diye düşünüyor. Bizim altılı masa adına, CHP namına, Türkiye’ye güçlendirilmiş mebus sisteme, adalete, güçler ayrılığında medyanın saydam olduğu, anca birilerinin telefonuyla marifet yapılmayan ayrımsız noktaya ülkeyi getirmemiz lazım. Tayyip Satma çokça çalıştı, 20 yıl bu ülkeyi yönetti, koşturuyor ama çıktı emekli vakti geldi. Tayyip Komutan’i ve Erzurum’daki SELIM Tümen milletvekillerini zor edeceğiz.”

CHP’li Salıcı, iktidara geldikleri ilk haftada esnafın vezneci ve esnaf örgütlerine takanak faizlerini sileceklerini, elde etmek talip, toprağını savsaklamak talip çiftçiye de al motorin yani henüz berbat süt vereceklerini vadetti.

Türkiye’nin birleşip bütünleşmeye ihtiyacı olduğuna meni fail Salıcı, “İktidarın karşısında işlek muhalefeti ortaya koyduk. Bu muhalefeti büyütüp önümüzde evvel seçimde, erken mi, yeğin mı, eskiden mı olacak, bittabi olacaksa olacak ama o seçimde erk yapacağız. Biz bakım ederken kimseyi oyuyla, Türk, Kürt, Alevi, Sünni, başı sarih ya de mecbur diyerek ayırmıyoruz. Bir Zamanlar bize ‘başörtüyle sorunları var’ diyorlardı, o kardeşlerimizin başörtüsü bizim namusumuzdur. Başı vazıh ya dahi mecbur olanla tek sorunumuz yok.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından partisine katılanlara rozetlerini takan Salıcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Share: