Denizli’de öğrenci kartlarının vize dönemi başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu “Denizli Öğrenci Kartı”nda ara sınav dönemi başladı. Iri sahibi öğrencilerin ara sınav işlemlerini 30 Ilkgüz 2022 tarihine kadar yaptırmaları gerektiği duyuruldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin site içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu Denizli Mektepli Kartlarında ara sınav dönemi başladı. 2022-2023 eğitim bilimi-talim yılı zımnında Denizli Mektepli Kartlarının vizesinin mutlak suretle yapılması gerektiği, vizesi yapılmayan kartların kullanılamayacağı açıklandı. Bu çerçevesinde vize süreci başlayan Denizli Öğrenci Kartlarının akıbet ara sınav tarihinin ise 30 Eylül 2022 olduğu ifade edildi. Vizesi yapılmayan Denizli Öğrenci Kartlarının 1 Teşrinievvel 2022 tarihinden sonraları ise çürük bilgili olacağına ilgi çekildi.

Vize işlemleri amacıyla gerekli evraklar

Vize işlemleri amacıyla zaruri evraklar ise şu şekilde açıklandı: ” 2022-2023 eğitim bilimi – öğretim yılına ilgilendiren öğrenci belgesi (E-Devletten alınan mektepli belgesi ve 2022-2023 eğitim bilimi-tedris dönemine ilgili bandrollü mektepli kimlik mektepli belgesi adına geçmektedir.) AYAR: Tevellüt tarihi 2006 yılı ve üstü olan öğrencilerin insan cüzdanları ile gelmeleri yeterlidir.”

Öğrenci Kartı çıkartmak üzere mukteza evraklar

İlk kez mektepli kartı çıkartmak için lazım evraklar ise şu şekilde açıklandı:

“2022-2023 yetişek – talim yılına ilgili mektepli belgesi (E-Devletten alınan mektepli belgesi ve 2022-2023 eğitim-öğretim dönemine ilgilendiren bandrollü öğrenci çehre mektepli belgesi hesabına geçmektedir.) Sonuç 6 ay zarfında çekilmiş 1 skor vesikalık fotoğraf. TABAKA: Doğum tarihi 2006 yılı ve üstü olan öğrencilerin şahsiyet cüzdanları ve 1 nüsha vesikalık fotoğraf getirmeleri yeterlidir.”

Denizli Mektepli Kartı’ndan yararlanabilenler

Denizli Öğrenci Kartı’ndan, resmi ve hususi örgün eğitim kurumlarından mukayyet olup yetişek kayran öğrenciler, üniversite öğrencileri, faziletkâr lisans öğrencileri (öğüt aşaması, acele aşaması dahil) lisansüstü ve doktora öğrencileri, mesleki terbiye müdürlükleri (yamaklık eğitim), örtüsüz talim fakültesi öğrencileri (2 yıllıklar 4 sene, 4 yıllıklar 7 yıl mektepli haklarından faydalanır.), mesleksel açık tedris lisesi öğrencileri, askeri ortaöğretim öğrencileri, polis çığır yüksek okulu öğrencileri ile 2022 yılında mezun olan lise öğrencilerinin 1 sene elan yararlanabileceği belirtildi. Antrparantez, degaje talim lise ve kategorik ilköğretim öğrencilerinin SGK kaydı olmadığını gösteren vesika ile öğrenci haklarından yararlanabileceği ifade edildi.

Denizli Mektepli Kartı’ndan yararlanamayanlar

Denizli Öğrenci Kartı’ndan peyda öğretim ortaöğretim ve ayan ilköğrenim okullarında 13. dönemi dolduranlar ile bariz tedrisat fakültesi ve üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinde eğitim düzlük üzere 4 almanak, 4 almanak bölümlerinde eğitim bilimi alanlar üzere 7 yılı aşanlar ve beklemeli öğrenciler, kaydını sildirmiş öğrenciler haklardan yararlanamazlar. Tömer öğrencileri, ağırşak öğrencileri, derslik öğrencileri, vasıta terbiye ve uygulama merkezi öğrencileri, üniversitede hususi mektepli statüsünde tahsil görenler ile 2021 senesinde çıkışlı olan lise öğrencilerinin dahi faydalanamayacağı anlatım edildi.

Anaç Dolum Merkezi’nde ara sınav işlemleri yaptırabilinecek

Vatandaşların ara sınav işlemlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi Muvasala A.Ş.’ye ait; eski Özel İdare Binası karşısında mevcut Il Kurnaz Dolum Merkezi, Bayramyeri Meydanı Iri Dolum Merkezi, Pamukkale Üniversitesi Yerleşke Kart Dolum Merkezi (Serencam Durak 12 Eylül 2022 tarihinden itibaren) ve Merkez Vabeste Spor Salonu yanı sıra bulunan Bilgili Dolum Merkezi’nde ara sınav işlemlerini yaptırabilecekleri belirtildi. – DENİZLİ

Share: