Denizli’de trafik kazasında ölen çocuklarının organlarını bağışlayan aileye onurluk

Denizli’dahi güzeşte yıl geçirdiği trafik kazasının peşi sıra hastanede düşünce ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan 18 yaşındaki Mehmet Çelen’in ailesine plaket verildi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde düzenlenen törende PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel, bağışçı aile hesabına Mehmet Çelen’in kardeşi Elif Çağdaş’a plaketi sundu.

Yüksel, 1 Temmuz 2021’da meydana mevrut kazadan 14 gün sonra hatır ölümü gerçekleşen Çelen’den alınan iki böbreğin Ankara ve Muğla’birlikte bekleyen iki hastaya nakledildiğini anlatım etti. Yüksel, bağışçı sülale hesabına Gündeş’ı kutlama etti.

Elif Gündeş birlikte gazetecilere, eşi Hamdi Modern’ın birlikte 1993’ten bu yana böbrek hastası olduğunu ve 15 Haziran’de gerçekleşen ameliyatta eşine bir böbreğini verdiğini söyledi.

Organ bağışının önemini ongun bildiğini dile getiren Çağdaş, “Kardeşim kazada öldükten sonra organlarını bağışlamaya ailemle onay verdik. birkaç kamer sonradan eşime bile böbrek nakli gerektiğini öğrendik. 1 maaş tahliller sonunda böbrek nakli gerçekleşti. Şimdi Allah’a şükür iyiyiz. Bibi hastaneye gidip geliyoruz, tahlillerimiz oluyor. Kardeşimin organları dahi biri Muğla Ortaca’de diğeri Ankara’üstelik iki kişiye nakledildi, iki kişiye sahn verdi, iki kişiye rüya oldu. Birey olarak kötü günlerden geçtik ama demin iyiyiz.” diye niteleyerek konuştu.

Hamdi Çağcıl ise eşine aynı hanay medyun olduğunu dile getirerek, herkesi örgen bağışına çağırdı.

Share: