Envestisman Destek Ofisleri Değerlendirme Toplantısı Kırklareli’nde yapıldı

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü eliyle, Yatırım Bindi Ofisleri Istimara Toplantısı Kırklareli’nde gerçekleştirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı familya sahipliğinde Demirköy ilçesine tutkun İğneada beldesinde tıpkı otelde yapılan toplantıya, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kalkınma Ajansları Umumi Müdürü Hazar Yeniçeri, Trakya Kakınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Delicesine, Demirköy Kaymakamı Yaşar Şimşek, Kalkınma Ajansları Umum Müdür Yardımcısı Ahmet Parıltı, Uran ve Teknoloji Bakanlığı uzmanları ve kalkınma ajanslarının 81 ildeki envestisman destek ofisleri koordinatörleri katıldı.

Vali Ekici, kalkınma ajanslarının şehirlere değer kattığını söyledi.

Artık ülkelerin ve şehirlerin zenginliğinin kalifiye koca unsuruyla ölçüldüğünü ifade eden Ekici, insan kalitesi ile şehirlerin sanayisinin, nutuk ve yazın kültürünün bile geliştiğini kaydetti.

Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Hazar Yeniçeri ise Yatırım Destek Ofislerinin bulundukları illeri bildirme ferah tanıyan birimler olması gerektiğini belirtti.

Yatırım Bindi Ofisi koordinatörlerinin faal ve alana hakim olmaları gerektiğini vurgulayan Yeniçeri, “Valiliklerimiz kabilinden çatı bir kurumun tutum kurmaylarısınız sizler. Az Çok kalburüstü amal ortaya koyan, girişimlerde mevcut Envestisman Bindi Ofislerimiz ve genel sekreterlerimiz var. Bu arkadaşlar geleceğe olan inancımızı arttırıyor.” diye konuştu.

Trakya Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Mahmut Delicesine dahi kalkınma ajansları bünyesinde fariza işleyen Envestisman Destek Ofislerinin önemi ve görev yaptıkları illere katkıları üzerine hikmet verdi.

Konuşmaların arkası sıra Parıltı derinti içeriği ve genel beklentiler konusunda lokma tatlısı yaptı.

Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanı Ahmet Tamer, Bakanlıkça tam ajanslarda uygulanacak aut tecim eğitimi konsepti üzerine bilgi verdi.

Share: