Ergan Dağı’nda kayak sezonu öncesi istirdat tatbikatı yapıldı

Erzincan’daki Ergan Dağı Kış Sporları ve Doğa Turizm Merkezinde kayak sezonu öncesi Bitirmiş Arama Istirdat (JAK) ve AFAD ekiplerince istirdat tatbikatı gerçekleştirildi.

Şita tatilini Ergan Dağı’nda geçirmek isteyen evcil ve yabancı kayakseverleri ağırlamaya hazırlanan merkezde, senaryo gereği, telesiyej ve gondolda mahdut kalanların kurtarılması amacıyla bölgede düzenlilik önlemi alındı.

JAK ve AFAD ekipleri, henüz sonradan halatla telesiyej ve gondola tırmanıp burada çevrik kalanları indirdi.

İl Hususi İdaresi İşletme ve İştirakler Başöğretmen Vekili Abdurrahim Duman, gazetecilere, ski sezonunun sona ermesi sonrası kısaca 5 mahiye süreçte tesislerin mekanik ve cıvıltı bakımlarının yapıldığını anlattı.

Yeni sezonunun yaklaşması nedeniyle olasılı olumsuzluklara tedarik üzere tatbikat düzenlediklerini belirten Duman, “JAK ve AFAD ekipleriyle tıpkı istirdat tatbikatı gerçekleştirdik. Beceri personelimiz dahi fariza aldı. Kayak merkezimizin henüz emniyetli olduğunu dahi tatbikatla tayin etmiş olduk. Merkezimiz kar yağışıyla kayak tutkunlarını ağırlamaya başlayacak, misafirlerimizle güzelleşip hayat bulacak.” dedi.

Share: