Erzurum’da korkutan yer sarsıntısı! 4,9 ile sallandı

Erzurum Kavşak’ta 3,9 kadar aynı yer sarsıntısı meydana geldi. Içtima tahminî 7 kilometre derinliğinde meydana gelen sarsıntı, Bingöl merkezde ve alelhusus Kavşak ilçesine sınırı olan Karlıova ilçesinde hissedildi. Vatandaşlar içtinap etmek içerisinde kendini hariç attı.

MENFI BİR İHBAR YAPILMADI

Konuyla ilişik AFAD’dan yapılan paylaşımda, “Erzurum ili Çat ilçesinde saat 23.30’birlikte 4,9 kadar benzeri hareket meydana geldi” ifadelerini kullandı. AFAD’tan yapılan ayrımsız sonraki paylaşımda ise olumsuz bir ihbarın yapılmadığı bilgisi aktarıldı. Paylaşımda, “Esbak olsun Erzurum. Çat ilçesinde meydana mevrut 4,9 büyüklüğündeki hareket sonrası zaman bakımından inatçı bire bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” denildi. AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı bile Çat ilçesine 2 takım gönderildiğini belirterek şu ana büyüklüğünde kendilerine inatçı ayrımsız ihbarın gelmediğini söyledi.

ERZURUM VALİSİ: ŞU ANLIK HIRÇIN UZANIM YOK

Erzurum Valisi Okay Memiş, el merkezinde sarsıntının haddinden fazla hissedilmediğini belirterek, “Hareket Çat ilçesinde bundan sonra hissedildi. Jandarmamız, AFAD ekiplerimiz, köy muhtarlarımızla irtibatta. Erzurum genelinde şu entelekt hırçın ayrımsız genişlik bulunmuyor” dedi.

BİNGÖL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Saat 23.30’de model üssü Erzurum Çat olan ve yer merkezimizde hissedilen 4.9 kadar tıpkı sarsıntı yaşadık. İlk belirlemelere göre değme can ve para kaybı bulunmamaktadır” denildi.Share: