Erzurumlu vatandaşlar ahali pazarlarında deniz oluşturuyor

Erzurumlu vatandaşlar halk pazarlarında çokluk oluşturuyor

ERZURUM – Erzurum’birlikte vatandaşlar artış gösteren market fiyatları sonrası halk pazarlarında bahir oluşturuyor. Sebze ve semere fiyatları alışveriş tezgahlarında nısıf yarıya elan düşük fiyata satılıyor.

Çarşamba günleri Aziziye İlçesinde kurulan halk pazarında vatandaşlar çokluk gösteriyor. Sabahın er saatlerinde alım satım alanına gelip tezgah kurmaya başlayan esnafta vatandaş yoğunluğundan mutlu durumda bulunuyor. Vatandaşlar pazarda bulunan meyve ve göveri fiyatlarının marketlere göre nısıf yarıya düşük olması nedeniyle alışverişleri umum pazarlarından yapıyor. Mavera yandan Pazar tezgahlarında biber, patlıcan ve vukufsuz kabil sebze çeşitleri 12,5 liraya satılıyor. Domates ve salatalık 15 liraya müşteriye satılırken yeregeçen 7,5 kumpir ise 6,5 liradan satılıyor. Meyve fiyatları ise ortalama 10 teklik civarında seyrediyor.

“Aksata fiyatları vatandaşlarımız için uygun durumda”

Vatandaşların ahali pazarlarında yoğunluk gösterdiğini belirten esnaf Sinan Ağırbaş, “Şuandaki Iş fiyatları güncel market fiyatlarına baktığımız zaman yüzde 50 henüz altında diyebiliriz. Domates, biber, patlıcan gibi sebzeler toprak zamanı bittiği üzere ve bu mahsulat dışarı illerden geldiği için lüzum istemez biraz fiyatları erdemli durumda bulunuyor. Tekrar de markete oranla yüzde 50 daha birkaç fiyattalar. Biberi 12,5 liraya satıyoruz markette 20 liranın üzerinde fiyatı var. Domatesi 15 liraya satıyoruz pazarda ama markette 20 liranın üzerinde fiyatı var. Patlıcan ve bilgisiz 10 lira 12,5 liralık arası değişiyor. Market fiyatları ile pazarı kıyasladığımız antlaşma şuanda münasebet fiyatları vatandaşlarımız üzere haddinden fazla henüz akıllıca durumda bulunuyor. Salatanın kilosu bile 15 teklik civarında seyrediyor. Aksata yoğunluğu iyice oluyor vatandaşlar öğlen saatlerinde deniz oluşturuyor” diye konuştu.

Share: